Do Doniecka przybyła grupa 600 rosyjskich wojskowych

wojsko

Według zastępcy głównodowodzącego operacją antyterrorystyczną Walentyna Fedyczewa, żołnierze przybyli z Buriacji (znajdującej się w Syberii Wschodniej). Ich obecność ma być jednym z elementów wzmacniania rosyjskiej obecności w Doniecku.

W mieście znajdują się oddziały specjalne z Rosji, a na obrzeżach wyrzutnie rakiet, które mają służyć do prowokacyjnych ostrzałów Doniecka i okolic. Do dostaw broni Rosjanie wykorzystują wyremontowany przez bojówkarzy węzeł kolejowy w Debalcewe.

wojsko

Sztab poinformował też, że w pierwszej połowie nocy ukraińskie siły były ostrzeliwane 14 razy, głównie z broni strzeleckiej. Wykorzystywali też moździerze o kalibrze 120 milimetrów, które powinny zostać wycofane zgodnie z porozumieniami mińskimi. Atakowano, między innymi, Piaski pod Donieckiem i Szyrokine pod Mariupolem.

Rano separatyści zaczęli ostrzeliwać ukraińskie siły w tym ostatnim rejonie. Wojskowi twierdzą, że bojówkarze coraz częściej prowadzą tam zwiad za pomocą samolotów bezzałogowych.

źródło: Polskie Radio, IAR

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Do Doniecka przybyła grupa 600 rosyjskich wojskowych”

  1. Dlaczego siejecie propagande i staracie sie na sile wmowic ludziom ze to rosjanie sa wszystkiemu winni?zobaczcie ile zla na swiecie wyrzadzili wasi sojusznicy USA I Iseael!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.