Dramatyczna sytuacja! Płonący tankowiec w każdej chwili może eksplodować! [Wideo]

Tankowiec Sanchi pożar

Na tankowcu, na którym po kolizji z frachtowcem u wschodnich wybrzeży Chin wybuchł pożar, może dojść do eksplozji – informują w poniedziałek chińskie media.

W poniedziałek na pokład płonącego tankowca udało się dostać ratownikom. Ma to pomóc w jak najszybszym opanowaniu szalejącego drugi dzień ognia. Jak przyznają eksperci w chińskiej telewizji państwowej CCTV, rosną obawy, że jednostka może eksplodować i zatonąć.

Tankowiec pożar kolizja

Znaleziono jedno ciało

Agencja Reutera ocenia, że zatonięcie tankowca groziłoby największym skażeniem ropą od 1991 roku, gdy 260 tysięcy ton tego surowca wyciekło u wybrzeży Angoli.

Tymczasem na pokładzie tankowca zostało znalezione ciało jednego z członków załogi, poinformował w poniedziałek dyrektor irańskiej Organizacji Żeglugi i Portów Mohammad Rastad cytowany przez agencję ISNA. Ciało zostało przetransportowane do Szanghaju w celu identyfikacji.

Na pokładzie znajdowało się 30 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu, wszyscy uznawani są od soboty wieczorem za zaginionych. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Działania służb utrudniają płomienie i trujące gazy, wcześniej niemal uniemożliwiające dostęp do tankowca.

Milion baryłek ropy

Zarejestrowany w Panamie tankowiec Sanchi płynął z Iranu do Korei Południowej, kiedy w sobotę wieczorem zderzył się z hongkońskim frachtowcem CF Crystal na Morzu Wschodniochińskim na wysokości Szanghaju, w odległości ok. 250 km od wybrzeża.

Poszukiwania załogi tankowca prowadzą statki i samoloty z Chin, Korei Południowej i USA. Całą 21-osobową załogę CF Crystal uratowano. Frachtowiec przewoził zboże ze Stanów Zjednoczonych do Chin.

Przyczyny kolizji nie są na razie znane. Według chińskich władz tankowiec przewoził prawie milion baryłek ropy. Jest to tzw. lekka ropa, której znaczna część mogła, zdaniem ekspertów, wyparować bądź spłonąć. Trudniejsze będzie oczyszczenie środowiska z oleju napędowego, który wyciekł ze zbiorników tankowca.

3 thoughts on “Dramatyczna sytuacja! Płonący tankowiec w każdej chwili może eksplodować! [Wideo]”

  1. Współczuje tym ludziom na tym statku. Niema ucieczki.. morze do okola…

    1. Dziwi mnie tylko czemu nie mogą odnaleźć 21 osób. Siła uderzenia nie była tak wielka żeby zginęli podczas kolizji a pożar nie rozprzestrzeniał się na tyle szybko by nie mogli uciec zebrać się w jednym miejscu.

      1. Człowieku. Gdzie się mieli zebrać? Wyobrażasz sobie co tam się dzieje? Jak to wszystko jest nagrzane? To jest moment. Pożary na statkach wbrew pozorom są najbardziej niebezpieczne i najczęściej kończą się tragedią gdzie ginie cała załoga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *