USA woda zamarzła w miastach

Bombogeneza, która uderzyła we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, przyniosła mróz i śnieżyce. W Massachusetts spowodowała także powódź. Woda, która wlała się do miasta, szybko zamarzła i unieruchomiła samochody.

W czwartek we wschodnie wybrzeże USA w Massachusetts uderzyła tak zwana bombogeneza, czyli układ bardzo niskiego ciśnienia. Przyniosła ze sobą duże opady śniegu (ponad 40 cm) i silny wiatr o prędkości 120 kilometrów na godzinę. Wiatr spowodował sztorm w strefie przybrzeżnej. Fale były największe od 1978 roku, gdy w zimie wystąpiła potężna burza.

USA woda zamarzła w miastach

USA woda zamarzła w miastach

– To definitywnie jeden z największych sztormów w historii pomiarów – powiedział Hayden Frank, meteorolog z Narodowej Służby Meteorologicznej.

Zamarzająca powódź

Woda, która wpłynęła do miasta, zmieniła ulice w błotniste rzeki, a w piątek zamarzła.

– Używamy dużych pomp do usuwania lodu, ale musimy poczekać na ocieplenie – mówił Rob Reardon, kapitan straży pożarnej w Duxbury, znajdującego się na południowy wschód od Bostonu.

Miasta na wybrzeżu w Massachusetts zostały zalane lodowatą wodą morską. Strażacy i Gwardia Narodowa ratowali dziesiątki mieszkańców wybrzeża, którzy utknęli w lodowatej wodzie spływającej z Atlantyku. Pierwsi ratownicy do pomocy używali gumowych łodzi ratunkowych i pojazdów o dużej mocy. W Hull, na południowy wschód od Bostonu, lodowata woda zalewała ulice i zbliżała się do drzwi domów. Niektórzy mieszkańcy zostali zmuszeni do ucieczki. W jednym przypadku straż pożarna użyła koparki, aby ratować kobietę z drugiego piętra domu.

W Marshfield, również na południowy wschód od Bostonu, oddziały Gwardii Narodowej korzystały z ciężarówki, aby wywieźć ludzi z domów otoczonych przez powódź.

USA woda zamarzła w miastach

USA woda zamarzła w miastach

USA woda zamarzła w miastach

USA woda zamarzła w miastach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wernyhora Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wernyhora
Gość
wernyhora

Uprzejmie zwracam uwagę na fakt, że podpis pod pierwszym zdjęciem mówi tylko o pęknięciu głównego rurociągu doprowadzającego wodę do miasta…