Drużyna USA może nie uczestniczyć w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w związku z obawami przed wojną z Koreą Północną

USA martwią się o bezpieczeństwo swoich sportowców

USA nie mogą wysyłać sportowców na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 w Pyeongchang z powodu zagrożenia wojną przez Koreę Północną, twierdzi ambasador.

Ambasador USA w ONZ, Nikki Haley, powiedziała, że ​​pozostaje „otwartym pytaniem”, czy wysłać sportowców na imprezę w Korei Południowej, która odbędzie się między 9 a 25 lutego.

Istnieją obawy, że bezpieczeństwo uczestników amerykańskich w może być zagrożone.

Ambasador powiedział, że prezydent Donald Trump i jego administracja nadal pracują nad próbą „znalezienia najlepszego sposobu”, aby upewnić się, że bezpieczeństwo sportowców byłoby dostatecznie zabezpieczone podczas międzynarodowej imprezy.

Republikańska senator Lindsey Graham ostrzega, że ​​rosnące napięcia między Stanami Zjednoczonymi a skorumpowanym reżimem Kim Dzong Una oznaczają przygotowania do wojny, i należy ewakuować cały region.

„Zbliżamy się do konfliktu zbrojnego, ponieważ Korea Północna maszeruje w kierunku połączenia technologii ICBM z bronią nuklearną”

„Kończy nam się czas.”

źródło: www.express.co.uk
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o