Duża powódź błyskawiczna w Rosji

Kilka godzin ulewnych opadów deszczu wystarczyło, by zanurzyć serce południoworosyjskiego miasta Noworosyjsk. Pędząca z ogromną prędkością rzeka błota sięgająca pasa, umożliwiła wielu przechodniom nagrać małe akty bohaterstwa, a inni postanowili zbierać ryby pozostawione po ustąpieniu powodzi – donosi rt.com.

Na jednym z materiałów filmowych, nadnaturalnie niewzruszona dziewczynka śpiewa „Kąpiemy się!” w samochodzie ojca, który próbował wydostać się z wody. Prawdopodobnie nie zdaje sobie ona z powagi sytuacji, nawet kiedy pojazd przepływa obok grupy spanikowanych mieszkańców, którzy obawiali się, że rowerzysta ogłuszony przez dryf może zostać uwięziony w powodziach.

powodz

„Czy on w ogóle żyje?” – pyta się dziewczynka, gdy jeden ze świadków udzielał pomocy poszkodowanemu. „Dajcie spokój człowiekowi, on nie umarł” – odpowiedział. Lokalne media poinformowały, że rowerzysta rzeczywiście żyje, ale był w szoku, z lekkimi urazami został zabrany do szpitala.

Inne filmy oddają jeszcze bardziej apokaliptyczną atmosferę, gdy oszołomieni mieszkańcy spotykają się w małych zespołach, by uratować swoje samochody i domy. Inni zaś wzięli się za sprzątanie spustoszeń, jakich dokonała niepogoda.

Kiedy powódź ustąpiła, mieszkańcy zobaczyli leżące na ulicach ryby, które naniosły rzeki i zaczęli je zbierać. Władze 250-tysięcznego miasta zostały wyjątkowo skrytykowane, nie tylko za nieprzygotowanie się do wystąpienia powodzi, lecz także przez awarie systemów odwadniających z czasów sowieckich.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.