Duże trzęsienie ziemi w Ameryce Środkowej o magnitudzie 7 – Fale tsunami wdarły się w ląd

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,0 nawiedziło tereny wybrzeża Pacyfiku. Służby ratownicze w Salwadorze poinformowały, że nie ma doniesień o zniszczeniach.

Teren wybrzeża Pacyfiku został uderzony przez silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,0. Początkowo informowano, że miało magnitudę 7,2. Powstało 10 km poniżej dna morskiego. Epicentrum znajdowało się 149 km na południowy zachód od Puerto Triunfo w Salwadorze.

Służby ratownicze w Salwadorze poinformowały, że nie ma doniesień o zniszczeniach. Zalecono jednak mieszkańcom wybrzeża, aby wycofali się wgłąb kraju.

Prezydent Nikaragui, Daniel Ortega, ogłosił w kraju stan wyjątkowy z powodu trzęsienia ziemi i huraganu Otto, który dotarł do południowo-wschodniego wybrzeża.

Zagrożenie tsunami

Centrum Ostrzegawcze Pacyfiku informowało o niebezpiecznym tsunami, które mogło zaatakować regiony położone na wybrzeżu w promieniu do 300 km od epicentrum trzęsienia ziemi. Oznaczało to, że w strefie zagrożenia tsunami znalazły się także wybrzeża sąsiednich państw – Hondurasu i Nikaragui. Fala wdarła się wgłąb lądu.

Uderzył huragan

Wcześniej do południowo-wschodniego wybrzeża Nikaragui dotarł Otto, huragan drugiej kategorii. Tysiące osób zostały ewakuowano z dala od wrażliwych obszarów przybrzeżnych.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.