Duże trzęsienie ziemi na Filipinach

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 stopnia w skali Richtera nawiedziło w sobotę filipińską wyspę Mindanao, zmuszając gości hotelowych oraz pracowników do ucieczki na ulice Davao, lecz nie ma informacji o zniszczeniach poczynionych przez żywioł – donosi agencja Reuters.

Amerykański Serwis Geologiczny (USGS) poinformował, że wstrząs początkowo szacowany na 6,5 w skali Richtera uderzył o 06:53 czasu lokalnego i był skoncentrowany 114 km na wschód od Davao na Mindanao.

trzesienie-ziemi

To było głębokie trzęsienie – ok. 69 km poniżej dna morskiego, ale służby sejsmologiczne nie oczekują, by spowodowało falę tsunami. Wstrząs o magnitudzie 6,3 stopnia jest uważany za silny, który może wywołać poważne szkody, jednak Renato Solidum, szef filipińskiej agencji Sejsmicznej, powiedział, że że skutki tego zdarzenia mogłby zostać złagodzone poprzez jego położenie i głębokość.

„Trzęsienie ziemi znajdowało się na morzu, było stosunkowo głębokie i ocenia się je jako maksymalne natężenie V, stąd nie oczekujemy żadnych poważnych szkód” – powiedział Solidum.

trzesienie-ziemi

Dave Cabrera, ochroniarz w hotelu w centrum miasta Davao Uno, powiedział, że trzęsienie było mocno odczuwalne w mieście. Wiele osób opuściło swoje pokoje i ruszył na dół” – podkreślił. „To był najsilniejszy wstrząs, jaki odczułem w tym roku”.

Około 1 tys. pracowników pracujących na budowie 23-piętrowy budynek Avida Towers w pobliżu również zostało ewakuowanych.

Filipiny są obszarem aktywnym sejsmicznie ze względu na fakt, iż archipelag położony jest w rejonie Pacyficznego Pierścienia Ognia.

pacyficzny pierścień ognia

źródło: krolowa-superstar.blog
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.