Trzęsienie ziemi nawiedziło Nową Zelandię

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9 stopnia w skali Richtera nawiedziło krótko po godzinie 11:00 w niedzielę okolicę stolicy Nowej Zelandii, Christchurch. Wstrząs uderzył około 15 kilometrów na wschód od miasta, na głębokości zaledwie 31 kilometrów, a cztery minuty później pojawił się kolejny, wtórny, o sile 3,5. Zdjęcia zamieszczone na społecznościowych przedstawiają duże chmury pyłu na przedmieściach Christchurch, skąd z wielu budynków i sklepów ewakuowano ludzi.

Trzęsienie ziemi Nowa Zelandiatrzesienie ziemi

Zac Thomson pracował na dachu supermarketu w Christchurch, gdy uderzyło trzęsienie ziemi. 27-latek powiedział Daily Mail Australia, że był to pierwszy poważny wstrząsną, jaki czuł od czasu przeniesienia się do miasta w styczniu.
„Cały budynek zaczął się trząść, wszyscy spojrzeli na siebie i pobiegli w stronę rusztowania, aby móc zejść” – mówił Thomson.

Powiedział, że trzęsienie ziemi trwało około pięciu do dziesięciu sekund. „Latarnie na ulicach chwiały się pięć minut po wstrząsie” – dodał.

trzesienie ziemi

Aktualnie nie ma doniesień, czy wstrząs spowodował poważne zniszczenia. „Na tym etapie nie mamy żadnych doniesień o poważnych obrażeniach lub uszkodzeniach” – wynika z oświadczenia podanego przez Nowozelandzką Obronę Cywilną. Kilkadziesiąt osób zostało rannych w rejonie Scarborough, gdy odłamki klifu stoczyły się do morza. Nie wydano też ostrzeżenia przed falą tsunami. „Na podstawie aktualnych informacji, wstępna ocena jest taka, że trzęsienie ziemi jest mało prawdopodobne, by spowodowało tsunami, które będzie stanowić zagrożenie dla Nowej Zelandii” – czytamy w oświadczeniu.

trzesienie ziemi

Silne trzęsienie ziemi przychodzi dokładnie pięć lat po innym o magnitudzie 6,3 stopnia w skali Richtera, które zrównało z ziemią przedmieścia Christchurch, zabijając 185 osób.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.