Działania Trumpa wywołają III wojnę światową?

2
16
Trump

USA i Izrael nastawiły wszystkich szyitów na Bliskim Wschodzie przeciwko sobie. Co z tego wyniknie?

Działania Donalda Trumpa, który 8 maja ogłosił, że USA wycofują się z porozumienia jądrowego z Iranem, skierowało myśli wielu ku III wojnie światowej. Właśnie tego dnia wiele państw obchodzi rocznicę zakończenia wieloletniej konfrontacji w ramach II Wojny Światowej. Było to dość nieudane zestawienie faktów.

USA i Izrael nie chcą zaakceptować ewentualnego zwycięstwa partii szyitów w nadchodzących wyborach w Iranie, bo nastawili wszystkich szyitów na Bliskim Wschodzie przeciwko sobie. Działania te spotkały się z brakiem zrozumienia ze strony obywateli. Właśnie szyici prowadzą aktywną walkę z ugrupowaniami terrorystycznymi, m.in. w Syrii. Eksperci nie rozumieją, czy Donald Trump próbował zasugerować społeczności międzynarodowej, że w tandemie z Izraelem Stany Zjednoczone popchnąć wszystkich do rozpętania III wojny światowej.

Niemniej jednak wycofanie się z porozumienia jądrowego z Iranem może doprowadzić do eskalacji sytuacji, która już nie jest najlepsza.

 

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JanekŻar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

ISIS zostało w zasadzie pokonane. Ogrupowania terrorystyczne to głównie sunnici i Kurdowie. Iran walczy więc z sunnitami bo od początku końca arabskiej wiosny mamy nie tyle wojnę ISIS z Zachodem ile wojnę sunnicko-szicką. Zachód współpracuje tradycyjnie z sunnitami. Rosja poprała szyitów. Turcja dba o swoje interesy czyli walczy z Kurdami.

Żar
Gość
Żar

albo biegunkę