Dziś na Polskim niebie będzie widać cumowanie Sojuza do ISS a u nas transmisja WIDEO na żywo

Po południu będziemy mieć nie lada powód do obserwacji nieba. Zobaczymy koło siebie dwa statki kosmiczne: ISS i Sojuza z trzema astronautami na pokładzie.

Dziś po południu warto patrzeć w niebo nie tylko ze względu na moc spadających gwiazd z roju Geminidów, ale przede wszystkim niecodzienne spotkanie dwóch statków kosmicznych.

statek kosmiczny SojuzSojuz

Między godziną 16:39 a 16:45 dojdzie do przelotu ISS z sojuzem nad Polską, informuje Karol Wójcicki na swojej stronie na Facebooku „Z głową w chmurach”.

„Sojuz będzie kilkanaście kilometrów od ISS. Będziemy więc wiedzieli dwa lecące obok siebie punkty na niebie – jasną ISS i ciemniejszego Sojuza”, pisze Wójcicki.

Pierwszy Brytyjczyk w kosmosie

Sojuz wiezie na Międzynarodową Stację Kosmiczną trzech astronautów: Rosjanina Juria Malenczenko, Amerykanina Tima Kopra i Brytyjczyka Tima Peake’a. Ten ostatni będzie pierwszym męskim obywatelem Królewskiej Korony, który poleci w kosmos.

Sojuz z nowymi astronautami wystartował o godzinie 12:03 z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, a zadokuje na ISS o godzinie 18:30

U nas transmisja na żywo TUTAJ

źródło: tvn meteo

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.