Dziś w nocy Jowisz i Wenus będą bardzo blisko siebie (TRANSMISJA NA ŻYWO)

Jowisz i Wenus

Dzisiejszej nocy dojdzie do maksymalnego zbliżenia dwóch planet. Jowisz i Wenus znajdą się w mniejszej odległości na niebie niż średnica Księżyca w pełni.

Jowisz i Wenus

Jeśli nie macie planów na dzisiejszy wieczór, a lubicie wieczorne spacery, warto wybrać się w miejsce z dala od miejskich świateł. Jeśli pogoda dopisze, będziemy świadkami maksymalnego zbliżenia Jowisza i Wenus. Planet należy wypatrywać nad zachodnim horyzontem tuż po godzinie 21.30.

Po zmierzchu nad horyzontem pojawiają dwa bardzo jasne punkty. Na pierwszy rzut oka przypominają gwiazdy, ale tak naprawdę wcale nimi nie są. Jaśniejsza z nich to Wenus. Planeta jest widoczna na niebie jeszcze zanim nastanie zmrok. Chwilę później pojawia się kolejna jasna „gwiazda”. To Jowisz, który jest największą planetą w Układzie Słonecznym.

„Do obserwacji tej koniunkcji (zbliżenia) nie potrzebujecie żadnych lornetek ani teleskopów. Bez trudu uda Wam się też zrobić im zdjęcie albo nawet nagrać na filmie” pisał na swoim fanpage’u Z głową w gwiazdach Karol Wójcicki. Transmisję z koniunkcji będziecie mogli również obejrzeć poniżej:

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.