Dziwne dźwięki w 64 miejscach na Ziemi. NASA nie potrafi tego wytłumaczyć

Tajemnicze, dudniące dźwięki zbijają z tropu ludzi na całym świecie. Przerażające odgłosy zostały uchwycone w tym roku w wielu krajach – od Bliskiego Wschodu przez Australię do Stanów Zjednoczonych. Większość słyszała je na wschodnim wybrzeżu Ameryki. Ostatnie głośne dudnienie miało miejsce w tym tygodniu i poważnie przestraszyło mieszkańców w amerykańskim stanie Alabama, z kolei naukowcy nie potrafią wytłumaczyć pochodzenia tego zjawiska.

„Tajemniczy dźwięk”

Policja została powiadomiona o „tajemniczych dźwiękach”, które zostały opisane jako „głośny boom” w poniedziałek ok. godz. 21:00 czasu lokalnego. Huk przypominający grzmot potrząsnął wieloma domami i wydało się, jakby jego źródło miało miejsce w północno-zachodniej części Lochbuie. Jednak ani policja, ani eksperci nie mogą zrozumieć, co spowodowało ten tajemniczy hałas. Niektórzy twierdzą, że przyczyny mogą sięgać naddźwiękowych samolotów oraz meteorów eksplodujących w atmosferze.

10 października podobny dźwięk sprawił, że mieszkańcy Cairns byli zupełnie zdezorientowani. Wielu zasugerowało, że mógł pochodzić od myśliwca FA-18 Hornet.

„Cała ziemia zadrżała”

Dwa tygodnie później na półwyspie Eyre w Australii Południowej słychać było kolejny huk, a chwilę później na niebie pojawiła się niebieska kula. „Po prostu stawał się coraz większy i większy, nastąpił wielki błysk na niebie, a potem spadły z niego iskry” – powiedziała News Crop mieszkanka Port Lincoln, Lisa Watson. „Schowałam się do domu i usłyszałam dwa huki jeden po drugim, może w ciągu sekundy, a potem niebo znów się rozjaśniło. Poczułam, jak cała ziemia zadrżała”.

W tym roku otrzymano już 64 raporty o tajemniczych dźwiękach, które pojawiały się w najróżniejszych regionach planety. Tymczasem mieszkańcy Alabamy, gdzie po raz ostatni było słychać niewiadomego źródła huki, licznie donoszą o swoich nietypowych doświadczeniach. „Był to niesamowicie głośny dźwięk, który wstrząsnął całym domem” – napisał jeden z użytkowników.

dżwięki na świecie 2017 rok

Naukowcy nie mają pojęcia o źródłach ich pochodzenia

Narodowy Serwis Pogodowy z Birmingham Alabamba poinformował, że źródłem dźwięków mógł być lecący samolot naddźwiękowy bądź meteoryt związany z deszczem Leonidów. „Odnośnie ostatnich huków: nie widzieliśmy niczego, co wskazywałoby na duży ogień/dym na radarach bądź satelitach; także USGS nie zarejestrowało żadnego trzęsienia ziemi” – informuje NWS w oświadczeniu.

Tymczasem Bill Cooke z NASA w wywiadzie dla ABC 3340 powiedział, że pochodzenie tajemniczego dźwięku wciąż pozostaje niejasne. Uważa, że głosy mógł wytworzyć bolid, duży naddźwiękowy samolot lub naziemna eksplozja. „Naukowcy zajmujący się meteorytami w NASA będą nadal analizować nowe dane w nadziei na ustalenie przyczyny ostatnich dźwięków” – podkreśla Cooke.

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
darooRosja upadnie przez Putina.przebudzonyTusko Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
Gość
daroo

To polski minister wojny stuka w dno od spodu

Rosja upadnie przez Putina.
Gość
Rosja upadnie przez Putina.

Czasem też słyszę głosy, ale nikomu o tym nie mówię.

przebudzony
Gość
przebudzony

Cha

Haarp

Tusko
Gość
Tusko

To Antek Macierewicz pierdzi z dupy o Smolenskim zamachu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nikt tego nie wyjaśni….

&
Gość
&

Jak Arie niebieskie.
Ja myślę, że atakuje Ziemię nieznana energia i atmosfera zamienia ją na energię akustyczną.