Dwa dziwne kosmiczne ciała zbliżają się do Ziemi

NASA potwierdziła, że dwa „kosmiczne głazy” zmierzają w kierunku naszej planety. Powody do obaw są co prawda znikome, ale prawdopodobnie obydwa ciała będą widoczne na naszym niebie.

Kosmos jest dla nas dużą tajemnicą i trzeba przyznać, że patrzymy z niepokojem na wszystkie komunikaty o dużych ciałach niebieskich, które pojawią się w naszym pobliżu. O ile jeszcze lubimy popatrzeć sobie na roje komet, to gigantyczna asteroida, która może zniszczyć życie na Ziemi ekscytuje nas nieco mniej.

asteroid animated GIF

Z niewielką obawą patrzymy więc na komunikaty NASA, które mówią o dwóch ciałach niebieskich, zmierzających w kierunku ziemi. Jednym z nich jest kometa o nazwie C/2016 U1 NEOWISE, która może przelecieć tak blisko, że do obserwowania jej wystarczy nam jedynie lornetka.

Drugie z ciał niebieskich otrzymało równie enigmatyczną nazwę 2016 WF9. Będziemy mogli zobaczyć ją na niebie w przyszłym miesiącu, eksperci z NASA przekonują zaś, że nie zagraża ona naszej planecie (ale my mimo wszystko odetchniemy z pełną ulgą dopiero, kiedy będzie już po wszystkim).

Mamy nadzieję, że przyjdzie nam jedynie oglądać te „kosmiczne głazy” na zdjęciach agencji kosmicznych i nie będzie nam dane spotkać się z nimi osobiście…

źródło: noizz
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Dwa dziwne kosmiczne ciała zbliżają się do Ziemi”

 1. Trzeba je zestrzelić jakąś tanią rakietą

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. @mireczek:
  Spoko, uśrednij pomiar z całej godziny i jakoś to będzie wyglądało. EURDEP ma dobre monitory, nawet lepsze, ale kiedy odczyt przekracza wartość progową to się psują. To że nie jest wszystko na czerwono nie oznacza że tematu nie było, wszystkie pokazują w granicach normy (no bo jest wszystko ok), moze poza tym na baltyku: http://i68.tinypic.com/2qbc6yp.png tylko 3x ponad norme… Gdyby zwykły geiger krzyczał ponad norme już mielibyśmy koniec, a przecież tylko umieramy na raka…
  Wyraźnie widać, ze coś przesuwało się na wschód, napewno błąd pomiaru tych stu stacji i zaraz to naprawią:
  http://i67.tinypic.com/2uthna8.png (@system: wszystkie macie do poprawy, a screeny do usunięcia.)
  http://i68.tinypic.com/2cddbhf.png
  http://i63.tinypic.com/jqq839.png
  http://i67.tinypic.com/j8dvz8.png tu żeby upewnić się, że wszystko jest DOBRZE wykres zawraca. seems legit.
  Przecież przyzwyczailiśmy się już do czystej energii i okazyjnych pierdnięć prawda? Założe się że każda z tych twoich stacji amatorskich mierzy zawartosc jodu 131? Nie? Ale nie martw się, może jak ktoś sprawdzi za tydzień upewnimy się że naprawde nic się nie stało.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. @spoko_temat_nieistotny:
  Jakoś nie widać tego promieniowania:
  http://radioactiveathome.org/map/

  🙂

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Zapomnieliście o katastrofie nuklearnej której nie było w Belgii w tym tygodniu, chmura będzie być u nas juz jutro. EURDEP wskazuje anomalie juz nad ponad polowa Niemiec, dziwnie wyglądają jak smuga z reaktora w DOEL. Na szczęście nic się nie stało.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.