Kim Dzong Un: „Mamy potwierdzoną zdolność zaatakowania w sposób globalny Amerykanów”

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że ostatnie testy rakietowe wykazały, iż jego kraj jest zdolny do zaatakowania baz USA na Pacyfiku – poinformowała w czwartek północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Według KCNA Kim Dzong Un obserwował testy „średnich strategicznych pocisków balistycznych dalekiego zasięgu”. Testy miały zakończyć się sukcesem „bez narażenia interesów bezpieczeństwa krajów sąsiednich”.

kim-dzong-un

Północnokoreański przywódca oświadczył potem – jak relacjonuje KCNA – że testy były „wielkim wydarzeniem”, które znacznie zwiększa zdolność dokonania przez Koreę Północną uprzedzającego ataku nuklearnego.

– Mamy potwierdzoną zdolność zaatakowania w sposób globalny Amerykanów w teatrze działań na Pacyfiku – powiedział Kim.

Dwa pociski

Przedstawiciele sił zbrojnych USA i Korei Południowej potwierdzili, że Pjongjang wystrzelił w środę dwa pociski Musudan o zasięgu od 2500 do 4000 km. Test pierwszego pocisku uznali za niepowodzenie.

Pociski te mogą teoretycznie osiągnąć bazy wojskowe USA na wyspie Guam, na Pacyfiku. Jednak według ocen ekspertów japońskich i południowokoreańskich, w środę przeleciały odpowiednio tylko 150 i 400 km.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Kim Dzong Un: „Mamy potwierdzoną zdolność zaatakowania w sposób globalny Amerykanów””

 1. ps gdyby nie było chin np jakiś meteor je sniszczył załużmy to już by polska była podzielona , bo wy patrzycie na usa rosje i niemcy a niezdajecie sobie sprawy że właśnie jest tu spokuj dzięki chiną którym żadna wojna nie na rękę bo żyją ze sprzedaży wszystkiego…., ps jak macie małe dzieći nie zaszkodzi wysłać na lekcje chinskiego jak dorosną świat już będzie miał inny porządek….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Gdyby wszystkie państwa zaatakowały USA pierwsze, daliby radę a NATO by się rozpadło i nie kiwnęliby nawet palcem. Nawet Niemcom byłoby to na rękę.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Miałem na myśli państwa, które nie lubią USA i ich wpływu.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.