Dzwięki Apokalipsy nie tylko są opisane w Biblii

Na temat dziwnych dźwięków powstało już setki teorii – czy to stworzonych przez naukowców, czy teoretyków spisków. Jeśli chodzi o tą drugą grupę to najczęściej określa ona te dźwięki jako spełnienie biblijnej przepowiedni o 7 Aniołach którzy za pomocą trąb jerychońskich mieli zapowiadać Apokalipsę.Muzyka którą stworzył pierwszy Anioł przywołała grad i ogień który spadł na Ziemię. Drugi Anioł przemienił część morza w krew, Trzeci sprowadził płonącą gwiazdę.

Czwarty wpłynął na Słońce, Księżyc i Gwiazdy, Piąty przywołał szarańcze z mocą skorpionów. Szósty natomiast uwolnił Anioły które zabiły część ludzi, a Siódmy Anioł zapowiedział ponowne przyjście Jezusa. Czy to właśnie dziwne dźwięki słyszane na całym świecie są przedsmakiem tych wydarzeń ? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.

Warto jednak stwierdzić, że dźwięki zapowiadające przerażające wydarzenia nie są wyłącznie częścią Biblii. Na ich temat możemy odszukać kilka fragmentów w mitologii nordyckiej. Wyznawcy tych wierzeń czcili wielu bogów takich jak Odyn, który nazywany był ojcem Wszechrzeczy i był głównym bogiem Asów, Thora czyli pana piorunów, czy Frigg będącą boginią rodziny.

W wierzeniach nordyckich dużą część poświęcono wątkowi Ragnarök, czyli zmierzchu bogów i końca świata . Mit ten opowiada o ostatecznych czasach, w których świat ogarną trzęsienia Ziemi, wichury i wojna.

Uwolnieni mają zostać gigantyczny wilk Fenrir , a także zmiennokształtny byt Loki, który uosabia oszustwo i ogień. Powstanie też Jörmungand, czyli olbrzymi wąż. Co ciekawe według Biblii w czasach ostatecznych również ukaże się lewiatan czyli morski wąż. Dojdzie do ostatecznej bitwy, którą zapowie strażnik wejścia do krainy bogów Hajmdal,który zadmie w róg. Koniec w wierzeniach nordyckich wiązał się z przerażającymi wydarzeniami, jednak zapowiadał też nowy początek.

źródło: zjawiska niewyjasnione
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

7 thoughts on “Dzwięki Apokalipsy nie tylko są opisane w Biblii”

 1. ‚Bóg Asów’, ‚byt Loki’, ‚ojciec wszechrzeczy’, ‚teoretyk spisków’. Autor nieudolnie tłumaczy z angielskiego i nie ma większego pojęcia o mitologii. Przy okazji: dlaczego na większości stron dla ‚teoretyków spisków’ nie ma podanych źródeł, a jesli są, to przeważnie są to strony po rosyjsku? Ot tak pytam z ciekawości.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Most help articles on the web are inaccurate or inenrcheot. Not this!

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Your answer should be in the . Some of the original excluded peril. Your answer should be in narrative form, not just a checklist of items inspected. Consulting organization will have no control over expense increase or maintenance.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Jörmungand nie powstanie bo i tak według legend cały cza istnieje. Opisywany w Biblii wąż czy lewiatan to ten sam stwór,Fenrir ma zabić Odyna a sam zginie z ręki syna Odyna Widara. A i jeszcze ma się odrodzić Baldur, jest tego troszkę więcej jak to z legendami bywa.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. ZOSTAŁ SZÓSTY, I SIÓDMY. CZEKAMY.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A osmy pierdnie i Kaczynski mu dupe powacha

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. Czekam, tak jak na UFO, które nie chce mnie porwać od 50 lat, choć tylko tego pragnę. 🙂

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.