Egipcjanie używali energii elektrycznej do budowy piramid

0
17
Egipcjanie używali energii elektrycznej do budowy piramid

Starożytni Egipcjanie mieli dostęp do zaawansowanych technologii i energii elektrycznej tysiące lat temu. Istnieje wiele dowodów, które sugerują, że jest to bardzo możliwe. Wielu naukowców zgadza się, że w odległej przeszłości elektryczność była powszechnie wykorzystywana w kraju faraonów, a bateria Bagdadu była jednym z najbardziej znanych przykładów takiej zaawansowanej technologii.

W filmie dokumentalnym Netflix „The Pyramid Code”, naukowcy omawiają, czy bateria Bagdadu jest dowodem na to, że starożytni Egipcjanie posiadali dostęp do energii elektryczną.

Bateria Bagdadu to zestaw trzech znalezionych artefaktów: ceramicznego naczynia, rurki z miedzi i pręta żelaznego.

bateria Bagdadu
bateria Bagdadu

Chociaż odkryto ją w Khujut Rabu w Iraku, pierwotnie zaprojektowana i używana była pierwsze w Egipcie.

bateria bagdadu

Dokładne zbadanie historii i wyglądu Egiptu natychmiast ujawnia wyrafinowane doskonałe technologie. Nie znaleziono sadzy na korytarzach piramid ani w grobowcach królów, ponieważ te obszary były oświetlone za pomocą prądu, dodaje dokument.

Rzeźby reliefowe mogą również pokazywać, że Egipcjanie używali ręcznych latarek zasilanych przez wolne od kabli źródła energii.

bateria bagdadu

Lampa łukowa użyta w latarni morskiej w Aleksandrii jest kolejnym dowodem na to, że elektryczność mogła być używana w starożytnym Egipcie.

Energia potrzebna do zasilania latarni morskiej w Aleksandrii przez 24 godziny na dobę mogła być dostarczana tylko przez stałe źródło energii elektrycznej.

bateria bagdadu

Co więcej, eksperymenty z bateriami Bagdadu wykazały, zdolne są one wyprodukować od 3 do 5 woltów. To nie jest dużo, gdy patrzysz na to, ale z drugiej strony, wystarczyło zasilić „coś” małego, tysiące lat temu.

bateria bagdadu

Jednak badania sugerują, że artefakt sięga wczesnego średniowiecza.

Jeśli to prawda, jest o wiele stuleci młodszy od piramid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.