Ekspert CIA: Za 30 lat Polska będzie europejską potęgą. Oto co musi się wydarzyć

7
20

Świat nieustannie się rozwija. Zmiany nie dotyczą jedynie technologii, ale również geopolityki. Amerykański ekspert powiązany z CIA przedstawił swoją wizję, w której Polska odgrywa główną rolę.

Podczas zamknięcia gali Europejskiego Forum Nowych Idei George Friedman, amerykański ekspert ds. globalnych zagrożeń, którego firma przygotowuje raporty dla m.in. CIA, przedstawił swoją wizję przyszłości Europy, która może co poniektórych zaszokować. Urodzony na Węgrzech Friedman stwierdził, że czas obecnych potęg kończy się, a Polska zastąpi ich miejsce już za 30 lat.

– Chiny teraz są potęgą, ale mają wiele wewnętrznych problemów (dyktatorski rząd, narastające różnice społeczne), dlatego za 30 lat nie utrzymają obecnej pozycji. Prawdziwym mocarstwem stanie się Japonia. Będzie rosła w siłę Turcja, która ma szansę wrócić do czasów świetności – mówił Friedman.

Amerykanin upatruje szansę dla Polski w dwóch przewidywanych przez niego wydarzeniach, których znaczenie jest kluczowe. Po pierwsze Niemcy, które już dziś eksportują 50% swoich towarów, nie wytrzymają, jego zdaniem, ekonomicznie i stracą status mocarstwa. Po drugie Rosja, spadkobierczyni Związku Radzieckiego, która zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi i nie wykształciła od początku lat 90-tych nowoczesnej gospodarki po prostu się rozpadnie. W tej sytuacji do roli potęgi urosnąć ma nasz kraj, który rozpocznie rozdawać karty w swoim otoczeniu.

źródło: forsal.pl

7 KOMENTARZE

  • Już któryś raz czytam twój komentarz i nie wierze ze isistnieją tacy ludzie jak Ty . Widać że po pierwsze , nie myślisz samodzielnie tylko pozwalasz by media szczały ci do głowy ,a po drugie udowadniasz ze w tej głowie nic nie masz (co widać po elokwencji twoich wypowiedzi) przez co wiadomo czemu pojawia się punkt pierwszy . Zastanów się nad słowem komunizm i przeglądnij sobie resort gospodarczy a nie piszesz głupoty .
   A z resztą nie ma co lać do dziurawego wiadra czy też basenu na szczyny gdy po tym i tak zostanie tylko mętne gówno….
   Dowiedz się na temat stanu przyszłego i obecnego naszej gospodarki , przeczytaj książki pisane przez osoby które zginęły w niewyjaśnionych okolicznościach o władzy w Polsce w czasach przed rządem który Ty obrażasz. Chyba że jesteś po prostu liżącym dupę Niemcą i żydą zaprzedajnym lachociągiem to daj sobie spokój i najlepiej wyp… do swoich panów tam gdzie Ci rzucą ochłap byś dalej sprzedawał rodaków.

   Pozdrawiam
   Roke Valar

   • Zawłaszczanie państwowych instytucji, nepotyzm, kolesiostwo i kult jednostki to co jak nie komunizm. A co do gospodarki, komuniści tylko wydają kasę na swoje socjalne projekty a gdzie inwestycje? Wy ciemnogrodzianie myślicie samodzielnie i nikt wam nie wmówi tego że białe jest białe.

    • Ty mówisz o poprzednim rządzie ? Bo na to wygląda . Gdzie byłeś gdy nepotycznie obsadzano stanowiska na poprzednim rządzie ? A gdzie zauważyłeś takie zjawisko tutaj ? Bo ja osobiście nie zauważyłem takiego zjawiska chyba że bronisz dawać członków partyjnych na wybrane miejsca… Brak inwestycji powiadasz ? Nowoczesna bądź Po zainwestują twoje pieniądze we własne kieszenie o to się nie martw. Socjalizm ogółem to piękna idea gdyby była praworządna i bez rozkradania , bo też uważam że człowiek powinien pracować dla dobra ogółu a nie jak dziś , jeden człowiek niewoli drugiego i wyzyskuje (okrada z czasu). Jeśli wyjdziesz mi z tekstem że takie zjawisko miało przecież miejsce w postaci sowieckiego komunizmu to jebne na cycki. Inwestycje cały czas się pojawiają ,czego nie można było powiedzieć o 25 w wcześniejszych latach , chyba że inwestycja nazywasz wyprzedawanie państwowych punktów strategicznych za granicę i zwiększanie deficytu. Poczytaj coś poza gazetą wyborczą a dowiesz się jaką jest prawda . I jeszcze raz powiadam , oglądanij statystyki gospodarcze na przełomie 10 lat. A jeśli ból Ci dupe ściska ze Polska się rozwija do wypie… za granicę . Chyba że dziadkowi czy ojcu zabrali emeryturke za napier…tych ciemnogrodzian jak to powiedziałeś (mój ojciec za czasów młodości prawdopodobnie kasował twojego rodzica ubeka i dzięki temu wiem że tak było z sb) to daj adres a chętnie pójdę mu osobiście wyj… w protezę…. Nienawidzę kolaborantów, a Ty na takiego mi zakrawasz…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.