Czy DA14 2012 uderzy w ziemie? Dziś w Rosję udeżył meteoryt (400 rannych) Być może jest to odłamek DA14 2012

eksplozja meteorytu nad uralem RosjaNad Uralem doszło do deszczu meteorytów, któremu towarzyszyły głośne eksplozje.Wiele osób odniosło obrażenia – poinformowała rosyjska agencja Interfax powołując się na lokalne władze. Pomocy potrzebowało około 400 osób dużo z nich jest hospitalizowanych.

Według rosyjskiego ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych spadł jeden meteoryt,wejściu w ziemską atmosferę zaczął płonąć i potem rozpadł się na części.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w dostawie prądu i zasięgu sieci komórkowych.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. – O godz. 11 (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji – powiedział agencji przedstawiciel lokalnych władz.

Pierwsze informacje były zaskakujące. Mieszkańcy obwodu swierdłowskiego twierdzili, że w powietrzu eksplodował samolot. Dostrzegli na niebie błysk i usłyszeli huk. Fala uderzeniowa wybiła szyby w oknach i uszkodziła nadajniki telefonii komórkowej.

Trudno tego nie wiązać ze spodziewanym przelotem asteroidy 2012 DA14 do którego ma dojść dzisiaj wieczorem. Jeśli ktoś nie wiąże tego zdarzenia z DA14 to musi mieć na to mocne dowody, ponieważ koincydencja czasowa wskazuje raczej na to, że to, co upadło mogło być fragmentem tego ciała niebieskiego wyrwanym z niego z powodu oddziaływań grawitacyjnych, do jakich dochodziło w trakcie przelotu.

Można to trochę porównać do eksplozji jądrowej i jak widać po skutkach tego zjawiska są one podobne. W tej chwili panuje jeszcze chaos informacyjny i nie wiadomo ile właściwie obiektów spadło i gdzie. Ministerstwo do spraw nadzwyczajnych ma teraz pełne ręce roboty. Pojawiły się doniesienia, że szczątki obiektu upadły gdzieś w okolicy Czelabińska.

Podobne, ostatnio opublikowane artykuły

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wally55 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wally55
Gość
Wally55

Po 104 latach uderzył następny. Mały „okruch”. Nie więcej niż 10 ton. Uderzył w Ziemię, która waży trylion (pamieta jeszcze ktoś takie jednostki ;)?) razy więcej i co?
Zniszczenia, ponad tysiąc ofiar! Każdy z Nas to tylko jeden z 6-cio miliardowej części tych 6-ciu trylionów kg masy Ziemi. O jakich liczbach mówimy?
Pewnie czytasz to mając komputer z 4GB(giga bajtów – miliard bajtów) RAM i z dyskiem 1 TB(terra bajt – bilion bajtów).
Nagle łapiesz „wirucha”,który „waży” 1000-5000 bajtów i niszczy wszystko!
Czy teraz czujesz co to jest wszechświat i czym My jesteśmy dla Niego…?