Elon Musk: Ludzkość żyje w matrixie

Symulacja komputerowa to rzeczywistość, która nas otacza – wyraził przekonanie jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy amerykańskich miliarderów Elon Musk.

Jego zdaniem istoty żywe na naszej planecie znajdują się w matrycy. Musk gotów jest przedstawić dowody tej teorii.

Po raz pierwszy Musk powiedział o tym kilka lat temu, gdy brał udział w konferencji w Kalifornii. Przedsiębiorca jest przekonany, że nasze wyobrażenie o otaczającym świecie jest złudne. Wszystko, co widzimy, jest grafiką komputerową. Nawet Wszechświat jest wirtualny.

Filozofowie twierdzą, że Musk się myli. Chodzi o to, że na razie nie udało się „tchnąć” w komputer świadomości. Czyli człowiek jest czymś więcej niż produktem jednego z programów komputerowych. Co więcej, prawdopodobieństwo tego, że przebywamy w matrycy, nie przekracza 50%. Trzeci argument – każdy ma prawo do samodzielnego decydowania o tym, kim jest – człowiekiem czy programem komputerowym.

Ale Musk upiera się przy swoim. Jest przeświadczony, że wszystko dookoła jest produktem sztucznej inteligencji. Na razie wyższe inteligencje wolą nas obserwować, aby dowiedzieć się, jakiej jakości jest stworzony program.

źródło: pl.sputniknews.com 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
J4sT Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
J4sT
Gość
J4sT

Tylko wiara zaburza system matrycowy. Człowiek który wierzy w coś bardzo mocno jest w stanie na ułamek chwili zawiesić cały system. Pan Elon dobrze zauważył że w razie nieszablonowych zachowań ktoś może skasować naszą rzeczywistość.
Szukajmy anomalii systemu ale w taki sposób by projektanci nie zauważyli że staliśmy się wirusem. Właściwie już ten komentarz odkrywa wszystkie karty ….