Porażające wyniki sondażu! Nawet trzy czwarte mieszkańców Afryki myśli o emigracji

Imigranci Afryka

– Nawet trzy czwarte mieszkańców krajów afrykańskich myśli o emigracji – wynika z najnowszych sondaży. Głównymi przyczynami chęci opuszczenia Afryki przez jej mieszkańców są: bieda, terroryzm, a także krewni i przyjaciele, którzy są już w Europie.

– Robimy wszystko, żeby dostać się do raju – zgodnie stwierdzili rozmówcy korespondenta „Die Welt” Alfreda Hackensbergera.

– W Berlinie, Rzymie, Paryżu, Londynie oczy opinii publicznej są skierowane obecnie na muzułmańskich imigrantów, ale w rzeczywistości Afrykańczycy w statystykach migracji są znów na pierwszym miejscu – ocenił korespondent

Trzy czwarte osób ankietowanych w Ghanie oraz Nigerii, a także połowa ankietowanych w Kenii, Tanzanii, Senegalu i RPA chciałaby wyemigrować, najczęściej do Europy albo USA.

Niektórzy z ankietowanych mają już konkretne plany. Prawie 40 proc. ankietowanych w Senegalu, Ghanie oraz Nigerii planuje wyemigrować w ciągu najbliższych pięciu lat. Wiele pytanych osób podkreśliło, że ma przyjaciół i krewnych w Europie, którzy motywują ich do emigracji oraz wspierają finansowo.

Korespondent ,,Die Welt” zaznacza, że już dawno zaczęła się druga faza emigracji i wskazuje na to nowy raport PEW.

– Tylko poprzez rozbudowę infrastruktury i zamknięcie szlaków przemytu ludzi w krajach subsaharyjskich nie da się zwalczyć tego typu parcia na migrację. Unia Europejska być może osiąga w Afryce sukcesy, ale migracja z krajów subsaharyjskich znajdzie nowe drogi. Jest bowiem zbyt wielu ludzi, którzy chcą wyjechać i których nie da się po prostu powstrzymać – ocenił dziennikarz ,,Die Welt”.

Raul Mateus Paul, ambasador Unii Europejskiej w Nigerii powiedział, że w Afryce żadne próby odstraszania ludzi od emigracji nie przynoszą żadnych rezultatów. Podkreślił, że Afrykańczycy uważają, że ,,kto nie ma pracy w Europie, ten jest po prostu leniwy i nie chce mu się pracować – to o tym święcie przekonani są migranci czekający na okazję do emigracji w Maroku i Libii”.

źródło: o2.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SikorkaSichenwalek54Jarosław Putin Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sikorka
Gość
Sikorka

Śląsk potrzebuje górników a Afryki. Mogą sie sprawdzić i zarobić

Sichen
Gość
Sichen

Ja zapraszam ich do mojego mieszkania tz.kawalerki nakarmie i napoje każdego który będzie pracował mi do emerytury i sprzątał w ogródku.pozdrawiam komentatorów;)

walek54
Gość
walek54

trzeba trzeba im pomóc kazdemu dac dobry socjal mieszkanie i opieke

Jarosław Putin
Gość
Jarosław Putin

znając życie pewnie do europy trzy czwarte to tyle a może ciut więcej co teraz jest europejczyków a już nie czystych , jak by realnie tyle ich imigrowało to po ptokach białasy przepadną