Epidemia z krajów trzeciego świata atakuje w Europie. Zagrożone dzieci z Niemiec i Wielkiej Brytanii

epidemia Niemcy przybysze rotawirusy

Groźna, typowa dla krajów trzeciego świata choroba zakaźna rozprzestrzenia się w Europie. W Niemczech odnotowano 40 proc. wzrost zakażeń rotawirusami. Władze Wielkiej Brytanii wydają ostrzeżenia.

Rotawirusy zaatakowały Niemcy, głownie północne – Hamburg i Schleswig-Holstein. Są one szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Wywołują biegunkę, wraz z nią odwodnienie, wymioty, wysoką gorączkę.

Co dziesiąte dziecko dotknięte infekcją wymaga hospitalizacji Mimo, iż chorobę stosunkowo łatwo jest leczyć, to szacuję się, iż umiera na nią rocznie na całym świecie 450 tys dzieci.

Epidemia w Niemczech jest tym bardziej groźna, że nie ma jeszcze zimy, a to właśnie o tej porze roku retrowirusy uaktywniają się najbardziej i są najbardziej niebezpieczne. W kolejnych miesiącach spodziewany jest dalszy wzrost liczby zachorowań.

Również w Wielkiej Brytanii odnotowano znaczący wzrost liczby zachorowań. Sytuacja jest na tyle poważna, że brytyjskie Ministerstwo Zdrowie opublikowało specjalne ostrzeżenia.

Opisuje w nim symptomy choroby takie jak biegunka, bóle brzucha, wymioty. Dzieci są narażone na szczególne zagrożenie, gdyż biegunki powodują odwodnienie organizmu – ostrzega ministerstwo.

Symptomy z reguły trwają od 3 do 8 dni. Zaleca się szczepienie dzieci i szczególne zachowanie higieny.

Praktycznie każdy jako dziecko przechodził infekcję wywołaną rotawirusami. W starszym wieku uodporniamy się na nie

Choroby wywołane rotawirusami są jednak typowe dla krajów trzeciego świata, gdzie nie ograniczają się do pojedynczych przypadków, ale nieraz przybierają skalę epidemii.

Choroby szybko rozwijają się i rozprzestrzeniają tam, gdzie są złe warunki sanitarne i nie przestrzega się podstawowych zasad higieny.

źródło: wolnosc24.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ttteis77
Gość
ttteis77

„imigracja + morderczy wirus” =?