Erupcja wulkanu Raung: Turyści nie mają jak dostać i wydostać się na Bali

wulkanu Raung Bali

Erupcja wulkanu Raung spowodowała zamknięcie pięciu lotnisk w Indonezji, poinformował w piątek rzecznik operatora lotnisk. Turyści nie mają jak dostać się m.in. na popularną wyspę Bali.

– Nie mogę na razie powiedzieć, ilu pasażerów odczuwa skutki tej sytuacji – podkreślił rzecznik krajowego opratora lotnisk Angkasa Pura 1, Farid Indra Nugraha.

wulkanu Raung Bali

wulkanu Raung Bali

Narodowe indonezyjskie linie lotnicze Garuda Indonesia podały na Twitterze, że odwołały wszystkie loty do oraz z czterech lotnisk.

Problemy m.in. na Bali

Kłopoty z przelotem mają turyści zmierzający do lub z popularnych wysp Bali i Lombok.

– Bali jest naszym drugim portem przesiadkowym, więc wpłynie to też na nasze międzynarodowe łączone loty – wyjaśnił rzecznik przewoźnika Ikhsan Rosan.

Erupcja wulkanu Raung, który znajduje się na wschodzie wyspy Jawa, trwa od ponad tygodnia. Z jej powodu w ostatnich dniach odwołano wiele lotów do Australii.

Wulkaniczny kraj

Raung (3332 m n.p.m.) leży ok. 150 km na zachód od lotniska Denpasar, głównego portu lotniczego, z którego korzystają wczasowicze udający się na Bali.

W Indonezji jest 129 czynnych wulkanów. Najbardziej aktywny jest wulkan Merapi (2900 m n.p.m.) na Jawie. Od 2010 roku w seriach erupcji zginęło ponad 350 osób.

Ostatnia silna erupcja miała miejsce pod koniec czerwca. Popiół z wulkanu Sinabung, przeniesiony przez wiatr, przykrył oddalone o 50 km jedno z największych miast Indonezji.

Źródło: PAP, tvn meteo Autor: mar/map

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.