Etna znów aktywna

Po ośmiu miesiącach przebudziła się Etna. Zaczęła wypuszczać kłęby dymu. Miały miejsce także nieduże erupcje.

We wtorek 24 stycznia na Sycylii uaktywniła się Etna. Z krateru słynnego wulkanu zaczęły wydobywać się kłęby gęstego dymu. Doszło również do niewielkich erupcji.

Etna to największy wulkan w Europie i jeden z największych aktywnych na świecie. Na jego szczycie znajdują się cztery kratery.

Wcześniejsze erupcje

Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce 18 maja 2016 roku. Etna wybuchła, wyrzucając na wysokość ponad tzrech tysięcy metrów chmurę dymu, gazów i popiołu. Erupcję poprzedziły wstrząsy, zarejestrowane przez sejsmografy 17 maja. Więcej dowiesz się tutaj.

Wcześniej silne erupcje wystąpiły w lutym, maju i w grudniu 2015 roku.

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Etna znów aktywna”

 1. Czy państwo które wystrzeliwuje rakietę na orbitę w celu zaopatrzenia stacji orbitalnej lub umieszczenia satelity ponosi koszty podatku za uszkodzenie warstwy ozonowej i za chlor ze spalin rakiety ?
  Startuje 100 rakiet rocznie i każdorazowo wybija się dziurę w warstwie ozonowej o powierzchni 1,5 kilometra która się nie odnawia.
  Takie działanie doprowadza do zwiększenie się gazów cieplarnianych i większej przenikalności szkodliwego promieniowania ze słońca UV

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. czy państwo które ma wulkan płaci wysokie podatki za co2 ?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Dobre pytanie 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.