Europa: Skandaliczne opracowanie naukowców na temat katastrofy nuklearnej

katastrofa nuklearna Europa

„Zachowaj spokój i kontynuuj to co robisz”, jeśli dojdzie do katastrofy nuklearnej. Taka jest rada naukowców, którzy przebadali skutki radioaktywnego opadu w Europie. Czyżby mieli rację?

Grupa brytyjskich naukowców odkryła, że ​​szkody spowodowane przez wypadek jądrowy nie byłyby tak wielkie jak uważano. Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu symulowali katastrofę w sztucznym reaktorze w West Sussex,  w ramach programu Public Health England.

Wyciek radioaktywny może obniżyć średnią długość życia wśród brytyjskiej ludności i zwiększyć ryzyko zachorowania na raka,Cóż, to uspokajające.

Spośród około 44 000 osób, które musiałyby ewakuować się ze skażonego terenu, tylko 650 skorzystałoby na opuszczeniu obszaru, ponieważ stres związany ze znalezieniem nowej pracy i rozpoczęciem nowego życia w innym miejscu przeważyłby łagodny wpływ promieniowania na zdrowie większości. 

Zadaje pytania dotyczące skuteczności władz radzieckich i japońskich, kiedy nakazały ewakuację prawie pół miliona osób po katastrofach jądrowych w Czarnobylu w 1986 r. I Fukushimie w 2011 r.

Oprócz 44 000 ewakuowanych naukowcy ustalili, że rząd będzie musiał rozdać tabletki antyradiacyjne 360 000 osobą i doradzić 410 000, aby pozostali w domu z zamkniętymi oknami. Prawdopodobnie wystąpiłoby 1500 dodatkowych przypadków raka, tylko jedna trzecia z nich mogłaby być śmiertelna.

Co więcej, poziom promieniowania wszystkich obszarach, oprócz bezpośrednio zagrożonego obszaru, spadłby poniżej 10 milisiwertów rocznie w ciągu trzech miesięcy.

Opracowanie doświadczenia opublikowano w specjalnym wydaniu ” Bezpieczeństwo procesowe i ochrona środowiska” – czasopismo Institution of Chemical Engineers.

Komentarz: Od kwietnia 2017 r. W 30 krajach na całym świecie działa 449 reaktorów jądrowycwytwarzających energię elektryczną, a w 15 krajach w budowie jest 60 nowych elektrowni jądrowych. Niektóre z nich są takie same jak w Fukushimie, a wiele z nich ma ponad 30 lat. Poproszę więcej badań.
źródło: www.sott.net

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rosja upadnie przez Putina.KimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KimBury
Gość
KimBury

„360 000 osobą” – nie wypada takich błędów robić; powinno być 360 000 osobom.

Rosja upadnie przez Putina.
Gość
Rosja upadnie przez Putina.

Opracowanie skandaliczne, powinni brać przykład z Rosji i udawać że nie oni puścili bonka, jak miesiąc temu czy w Czarnobylu. Nie ewakuować nie informować, kłamać.
Jak Putina nie stać na atom to niech go odda Amerykanom a NATO zagwarantuje mu nietykalność granic, jak oni obiecywali Ukrainie.
Wstyd za Putina być Rosjaninem.

KimBury
Gość
KimBury

bąka

Rosja upadnie przez Putina.
Gość
Rosja upadnie przez Putina.

„KimBury napisał(a):
25 listopada 2017 o 12:07

bąka”
Tak to „klu” całej wypowiedzi, bystry z ciebie kacap.