Europa w panice. Podjęto ostateczną decyzję!

ue

To wydarzenie wstrząsnęło całą Europą. Nasz kontynent nie widział tego od lat, a jak przekonują politycy, to konieczne, by zachować „jedność paneuropejskiego projektu”. Zaznaczają, że to, co robią, jest nieuniknione, jeśli chcemy zgodnego istnienia na jednym kontynencie.

Ostatni raz takie wydarzenie miało miejsce 12 lat temu. Zdarza się to bardzo rzadko, a jak sami członkowie Rady Europy mówią – „muszą zaistnieć ku temu wymagane warunki”. Szczyt Rady Europy zbierze w jednym miejscu przywódców krajów i szefów rządów 47 państw Starego Kontynentu.

Zgromadzenie Parlamentarne RE uznało, że należy zwołać czwarty w historii szczyt RE. W przyjętej w środę rezolucji czytamy, że celem szczytu jest „utrzymanie i umocnienie paneuropejskiego projektu w Europie, która dogłębnie się zmieniła od ostatniego szczytu sprzed 12 lat”. Mowa o nowych zagrożeniach, o których nikt w 2005 roku nie myślał – zagrożeniem terrorystycznym, ksenofobią, rasizmem, populizmem.

– Zgromadzenie Parlamentarne obawia się, że obecne zmiany polityczne wielkiej wagi, zarówno w granicach Europy, jak i poza nimi, zagrażają kontynentowi i jego jedności. Wojny u bram Europy zagrażają bezpieczeństwu kontynentu i spowodowały ogromny napływ uchodźców i migrantów – czytamy w rezolucji.

Europa jest w panice, ponieważ szczyty RE to niezwykła rzadkość. Jeśli już się zbierają, podejmowane są ważkie decyzje, które potrafią zmieniać nawet całe układy sił i systemy polityczne na kontynencie. Zebranie 47 przywódców to wydarzenie niezwykle ważne i nie ulega wątpliwości, że po nim wiele w Europie ulegnie zmianie.

źródło: tvn24.pl
Ocena: 4.1. Przez 7 osób.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Europa w panice. Podjęto ostateczną decyzję!”

 1. Będzie wojna, a tu liczą się molochy, tylko razem jako Europejczycy coś znaczymy, osobno już nas nie ma, rosja nas rozgryzie po kolei.
  Mają racje, więcej europy na trudne czasy to konieczność, i przyjemność.

  Ocena: 1.0. Przez 2 osoby.
  Proszę Czekać...
 2. A na tym szczycie będzie ogłoszony trwały pokój, a po nim rozpocznie się armagedon, jak w znanych przepowiedniach.

  Ocena: 4.0. Przez 8 osób.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.