Europejczycy polecą na księżyc najpóźniej w 2030 roku

Amerykanie patrzą już obecnie na eksploracje dalszego kosmosu – ich celem stał się teraz Mars, a reszta świata próbuje ich nadgonić. Swoje księżycowe plany mają już Chiny, a teraz ogłosiła je także Europa. Według planu Europejskiej Agencji Kosmicznej przedstawiciel naszego kontynentu postawić ma stopę na srebrnym globie do roku 2030.

ksiezyc

Misja rozpocząć ma się od wysłania tam robotów, a w pierwszej połowie lat 20 XXI wieku rozpocząć się mają misje załogowe – ludzie będą współpracować z tymi robotami sterując nimi z orbity. To ma pozwolić na stworzenie podstawowej infrastruktury, która pozwolić ma na prowadzenie tam dłuższych załogowych misji – europejscy astronauci mają mieć dzięki temu możliwości jakich nie mieli ich koledzy zza oceanu.

Tak, oznacza to, że Europa planuje budowę księżycowej bazy i plan ten nie pozostanie tylko planem – jego realizacja już ruszyła. W przyszłości z kolei ESA chce by powierzchnia Księżyca przypominała dzisiejszą orbitę – aby była miejscem, gdzie ludzkość będzie mogła bez przeszkód współpracować ze sobą.

A dzięki temu nie tylko lepiej mamy poznać nasz Księżyc, ale także mamy opanować technologie, które później umożliwią nam podbój kosmosu.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.