Ewakuacja ponad 200 tysięcy osób w Malezji i Tajlandi z powodu powodzi

Powódź Malezja Tajlandia

Obfite opady deszczu w ciągu ostatnich kilku tygodni spowodowały poważne powodzie w Malezji i Tajlandii, zmuszając 200.000 osób do opuszczenia swoich domów.

Robi wrażenie

Sytuacji powodziowa w malezyjskich prowincjach Negeri Sembilan i Kedah w pełni poprawiła się i ewakuowani mieszkańcy powrócili do domów, podczas gdy w Kelantan, Terengganu oraz Kuala Lumpur woda wciąż utrudnia życie dziesiątkom tysięcy ludzi.

Tylko w prowincji Kelantan w tymczasowych ośrodkach pomocy znajduje się 80 tys. uchodźców – podaje agencja AFP. Dokładna liczba ofiar żywiołu w stanie nie została jeszcze potwierdzona przez władze, ponieważ do wielu poszkodowanych nie udało się dotrzeć wskutek zniszczonych dróg. Do tej pory mówi się o co najmniej 10 zabitych.

Grudzień jest zazwyczaj mokrym miesiącem w Malezji, ponieważ aktualnie trwa sezon monsunowy. „W tym roku opadów jest znacznie więcej niż zazwyczaj, co doprowadziło do katastrofy” – podkreślają synoptycy.

Pogarsza się także sytuacja powodziowa w południowej Tajlandii, gdzie zginęło 14 osób. Rząd ogłosił stan klęski żywiołowej w ośmiu prowincjach kraju. Władze tajlandzkie przestrzegły mieszkańców siedmiu prowincji przed intensywnymi opadami deszczu i dalszymi powodziami. Obszary takie jak Surat Thani, Nakhon Sri Thammarat, Pattalung, Pattani, Yala, Narathiwat, Songkhla, a także Trang znajdują się pod wodą już od połowy grudnia – informuje Al Jasieera.

Premier Malezji Najib Razak powróciła z podróży do USA, aby nadzorować proces ratowania.
Na sobotniej konferencji prasowej poinformowano, że ogłoszono dodatkową pomoc finansową w wysokości 143.000.000 dolarów, która została przeznaczona na pomoc dla ofiar żywiołu – podaje Reuters.

Powodzie te są największe w Malezji w ciągu ostatnich 30 lat. Meteorolodzy przewidują dalsze pogorszenie pogody.

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź-Malezja-Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

Powódź Malezja Tajlandia

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.