EWAKUACJA: „Wszyscy rodacy mają natychmiast opuścić kraj”

ewakuacja

Do naprawdę szokujących zdarzeń doszło dziś w jednym z najbardziej konfliktowych regionów świata. Chociaż zapowiedzi nadchodzącej wojny wydawały się do tej pory nieco przesadzone, teraz wiemy, że ona naprawdę się rozpoczęła. Po groźbach i zapowiedziach doszło właśnie bowiem do masowej ewakuacji.

Jak donoszą światowe media, Arabia Saudyjska nakazała swoim obywatelom natychmiastowe opuszczenie terytorium Libanu. Ma to bezpośredni związek ze stwierdzeniami polityków pierwszego z państw, któremu rzekomo wypowiedziano wojnę. Chociaż reszta świata sądziła, że prawdopodobnie uda się rozwiązać ten konflikt bez użycia środków przemocy i agresji, tak się jednak nie stanie.

– Będziemy traktować rząd Libanu jak rząd, który wypowiedział nam wojnę z powodu działań milicji Hezbollahu –powiedział saudyjski minister ds. Zatoki Perskiej, Thamer al-Sabhan, udzielając wywiadu Al-Arabiya TV.

Szokujący rozwój konfliktu

Dodał on także, że jego kraj podejmie wszelkie możliwe kroki, aby przeciwdziałać „Partii Szatana”. Hezbollah miał według niego szkolić młodych obywateli jego państwa na terrorystów oraz przemycać ogromne ilości narkotyków.

– Liban został porwany przez milicję Hezbollahu i stojący za nimi Iran – dodał także al-Sabhan, czym dodatkowo zaostrzył narastający konflikt.

Nie wiadomo, jakie kroki zdecyduje się podjąć Arabia Saudyjska. Nakaz wydany do swych obywateli wskazuje jednak na fakt, iż nie będą one prawdopodobnie oparte na polityce kompromisu i dialogu.

źródło: pikio.pl
Ocena: 3.7. Przez 10 osób.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “EWAKUACJA: „Wszyscy rodacy mają natychmiast opuścić kraj””

 1. No i dobrze, niech będzie wojna, przynajmniej Świat się trochę oczysci z dziadostwa

  Ocena: 3.7. Przez 7 osób.
  Proszę Czekać...
  1. ta wojna jest cholernie trudna do zaistnienia. to dlatego, że dziadostwo się jakoś broni przed swym końcem.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Ktoś kiedyś pisał, że wojna zacznie się od śmierci kogoś wysoko postawionego

  Ocena: 3.4. Przez 5 osób.
  Proszę Czekać...
  1. Watpie żeby to chodziloco jakiegoś typka ze scierka na glowie. Raczej tych dwóch których Saudyjczycy sami odstrzelili nie byli w czołówce wysoko postawionych ludzi świata a kasa to nie wszystkoc

   Ocena: 3.0. Przez 2 osoby.
   Proszę Czekać...
 3. po tytule myślałem z początku, że to u nas ))

  Ocena: 5.0. Przez 6 osób.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.