Fala upałów zabija w Pakistanie. Brakuje prądu i wody. Liczba ofiar przekroczyła już 750

Pakistan upały

Do ponad 750 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar potwornych upałów, których fala przetoczyła się w ciągu ostatnich dni przez Pakistan – poinformował we wtorek wieczorem przedstawiciel władz sanitarno-medycznych prowincji Sindh.

Większość ofiar śmiertelnych odnotowano w portowym mieście Karaczi, stolicy prowincji Sindh, gdzie temperatura od kilku dni dochodzi do 45 stopni Celsjusza.

Pakistan upały

Upał w czasie ramadanu

Większość ofiar to osoby starsze, które zmarły z wyczerpania lub na skutek udaru cieplnego. Pacjenci z udarem cieplnym mieli wysoką gorączkę, majaczyli, byli odwodnieni lub mieli problemy gastryczne. Fala upałów przypadła w tym samym czasie co święty dla muzułmanów miesiąc ramadan, podczas którego wielu wiernych pości od wschodu do zachodu słońca.

Pakistan upały

Brakuje wody i prądu

Brakuje prądu i zaczyna brakować wody – pisze agencja AFP. Awaria sieci energetycznej dała się we znaki milionom Pakistańczyków, pozbawionych klimatyzacji czy światła; dotkliwie odczuwana jest także w kostnicach, gdzie ciał przybywa, mimo braku odpowiednich warunków do ich przechowywania. W Pakistanie z powodu korupcji i złego zarządzania nawet w normalnych warunkach dochodzi do co najmniej ośmiogodzinnych przerw w dostawach elektryczności.

Pakistan upały

W kwietniu i maju bieżącego roku w sąsiadujących z Pakistanem Indiach blisko 2500 osób zmarło z powodu upałów dochodzących do 50 stopni C.

Pakistan upały

Źródło: PAP, ReutersTV, tvn meteoAutor: PW/mk

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.