Fala zimna w Indiach bije rekordy! 190 osób nieżyje

Fala zimna Indie

Zdaniem tutejszych meteorologów to największe chłody, jakie nawiedziły Indie od 50 lat.

Władze stanu Uttar Pradesh donoszą, że w ciągu ostatnich kilku dni z wychłodzenia zmarły 143 osoby, przy czym 40 ofiar chłodów odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według IndiaTV bezpośrednią przyczyną tak wysokiej liczby zgonów prócz niskiej temperatury jest brak wolnych miejsc w noclegowniach, gdzie bezdomni mogliby znaleźć ochronę przed zimnem.

Daily Pakistan donosi również, że przedłużająca się fala zimna pochłonęła życie 44 osób w stolicy Indii, New Delhi, gdzie mieszkańcy gorączkowo poszukują drewna, by dogrzać swoje nieprzystosowane do takich warunków domy. Tymczasem Indyjski Departament Meteorologiczny ostrzega, że chłody co najmniej do końca tygodnia utrzymają się w stanach: Dżammu i Kaszmir, Himachal Pradesh, Pendżab, Haryana, Radżastan i Bihar.

Całe północne Indie pogrążone są w ekstremalnie niskich temperaturach w ciągu ostatnich kilku dni. Aktualna fala zimna daje się we znaki milionom ludzi, z powodu gęstych mgieł i ograniczonych widoczności opóźniają się pociągi lub w ogóle nie przyjeżdżają. Paraliż ma miejsce także na wielu lotniskach. Niskie temperatury sprawiły, że władze zdecydowały się zamknąć szkoły publiczne i uniwersytety. Ręce pełne pracy mają również lekarze, ponieważ w ciągu ostatniego tygodnia potroiła się liczba chorych na grypę.

W Delhi temperatura w środę spadła do zaledwie 6,8 stopni C. Była zatem niższa niż w wielu krajach Europy Środkowej, co zdarza się niezwykle rzadko.

Fala zimna Indie

źródło: krolowa-superstar.blog.pl
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o