Falcon 9 zagraża plażowiczom na Florydzie. Jego szczątki mogą być toksyczne lub wybuchowe

falcon 9

Nie tylko rekiny zagrażają wypoczywającym na plażach Florydy. Teraz mieszkańców tego regionu mogą truć również toksyczne szczątki rakiety Falcon 9, które trafiły do oceanu w niedzielę 28 czerwca.

W niedzielę 28 czerwca z kosmodromu na Przylądku Canaveral wystartowała potężna rakieta nośna Falcon 9. Maszyna należąca do prywatnego przedsiębiorstwa kosmicznego SpaceX miała dostarczyć zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS w kapsule Dragon. Jednak dwie minuty po starcie doszło do awarii i Falcon 9 eksplodował.

falcon 9

Amerykańska Straż Przybrzeżna poinformowała, że rozsadzone szczątki rakiety spadły do oceanu w odległości około 240 km od wybrzeży stanów Floryda i Georgia.

Niebezpieczne odłamki

Teraz służby, wraz z pracownikami SpaceX, zamierzają odnaleźć szczątki, które trafiły do wody. Poproszono mieszkańców i turystów, by trzymali się z daleka od wszelkich elementów, które fale wyrzucą na brzeg. Należy je natychmiast zgłosić Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej.

Jak podkreślają, odłamki mogą być toksyczne lub wybuchowe. Stanowią niebezpieczeństwo dla każdego.

– Jak w przypadku każdej tragedii z udziałem statku kosmicznego, szczątki wraku nie powinny trafić w ręce społeczeństwa. Jeśli ktoś się na nie natknie, należy natychmiast zgłosić to SpaceX lub Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej – informował w komunikacie prasowych kpt. Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej Jeffrey Dixon.

– To nie jest pierwsza eksplozja, z jaką mieliśmy do czynienia. Zdarza się, że takich sytuacji mamy 15-20 w ciągu roku – informował w wywiadzie dla mediów mieszkaniec Paul Eaton.

Źródło: weather.com, NASA, SpaceX, tvn meteo Autor: PW/map

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Falcon 9 zagraża plażowiczom na Florydzie. Jego szczątki mogą być toksyczne lub wybuchowe”

  1. Kolejna rakieta na zlom. Zaraz zacznie sie glodowka na ISS

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.