Rosja_haubica

Pierwsze stracili 2 czołgi w Donbasie a potem…. Miejsce akcji: Obwód Kaliningradzki.

Wojna zaczyna chwilami zamieniać się w farsę

Rosyjscy najemnicy z 9-go szturmowego pułku strzelców zmotoryzowanych piechoty morskiej w czasie manewrów wojskowych na poligonie “Primorskij” w Donbasie niechcący zniszczyli dwa własne czołgi T-72 – donosi agencja Unian, powołując się źródła wywiadowcze ukraińskiego sztabu.

Rosjanie w Donbasie rozwalili dwa własne czołgi

Jeden rosyjski czołg przewrócił się do góry gąsienicami, a drugi spłonął doszczętnie. Doszło do tego na skutek nieodpowiedzialnego zachowania i niedbalstwa kierowców – mechaników tych czołgów – twierdzi ukraiński wywiad.

“Kolejna utrata reputacji w oczach rosyjskiego dowództwa okupacyjnego. Coraz więcej żołnierzy nie ma ochoty tracić zdrowia za ideę “ruskiego świata”, więc coraz częściej zamiast nich werbowane są zwykłe ofermy” – nie kryje swojej satysfakcji ukraiński sztab.

Jak zwykle w przypadku tego typu informacji z wojny w Donbasie, nie da się jej zweryfikować. Separatyści nigdy takich wiadomości nie ujawniają, a doniesieniom strony ukraińskiej – z reguły zaprzeczają.

Tymczasem ukraińskie dowództwo potwierdziło, że w ciągu ostatniej doby w wyniku ostrzału moździerzowego ze strony separatystów zginął 20-letni ukraiński żołnierz, a trzech zostało rannych.

“No k… czułem, że tak będzie!”

“No k… czułem, że tak będzie!” – mówi zza kadru autor nagrania, który obserwował nieudolną próbę załadunku haubicy. Uwaga, sporo niecenzuralnej rosyjskiej leksyki. Ale w takiej sytuacji trudno oczekiwać czegoś innego.

źródło: reporters.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o