FBI: Państwo Islamskie z łatwością omija kontrole paszportowe

Większość osób zainteresowanych kwestią wojny w Syrii, uchodźców, państwa islamskiego czy też ostatnich zamachów terrorystycznych pewnie dotarła już do informacji, że wojownicy ISIS są w stanie przechodzić poszczególne granice za pomocą podrobionych paszportów. Jeśli myśleliście, że to źle, mamy dla Was wiadomość po stokroć gorszą. 

FBI

Podróbki są na ten moment najmniejszym problemem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne krajów zachodnich. Według FBI Państwo Islamskie znalazło się w posiadaniu przynajmniej jednego egzemplarza maszyny do produkcji w pełni autentycznych paszportów.

Takimi właśnie paszportami posługiwali się terroryści odpowiedzialni za niedawne zamachy w Paryżu. Służby specjalne uważają, że bojownicy dostali się na teren Unii Europejskiej, a potem Francji wraz z tzw. „uchodźcami”.

Wcześniej autentyczność znalezionych przy zamachowcach paszportów budziła wielkie wątpliwości wśród opinii publicznej. Pojawiły się nawet teorie, że terroryści specjalnie mieli przy sobie ukradzione uchodźcom dokumenty, aby wzbudzić w Europejczykach nienawiść do zwykłych muzułmanów. Taki zabieg miał według zwolenników teorii powodować strach wśród neutralnych muzułmanów, którzy przyparci do ściany przez nacjonalistyczne nastroje byliby dla ISIS łatwiejsi do zrekrutowania.

Możliwość produkowania autentycznych dokumentów stwarza terrorystom wiele możliwości. Dzięki nim mogą nie tylko zarabiać (wielu osobom zależy na syryjskim paszporcie, który umożliwia uzyskanie statusu uchodźcy wojennego niosącego ze sobą  szereg przywilejów), ale i z powodzeniem infiltrować kraje świata zachodniego.

Harald Doornbos, holenderski dziennikarz postanowił sprawdzić, jak wygląda proces uzyskania takiego paszportu. W ciągu 40 godzin udało mu się kupić paszport ze zdjęciem i nazwiskiem Marka Ruttena, holenderskiego premiera. Koszt takiej zabawy? 825$.

źródło: RT.com

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “FBI: Państwo Islamskie z łatwością omija kontrole paszportowe”

  1. Oj biedacy.. dali im maszynę do paszportowania aby mieć powód do znakowania ludzi. Tylko zapominają o jednym. Że ludzie znajdą sposób jak zmienić własne oznakowania lub oszukiwać poprzez oznakowanie.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.