Filipiny: Milion ewakuowanych

Filipiny ostatnio często są nękane przez różnego rodzaju kataklizmy i klęski żywiołowe. Teraz akurat zostały zaatakowane przez ogromny sztorm tropikalny przez który dochodzi do rozległych powodzi i lawin błotnych.

Filipiny zostały dotknięte przez sztorm tropikalny nazwany Senia. Dotarł on do tego państwa 29 grudnia. Wieje bardzo mocny wiatr. Na chwilę obecną zginęło ponad 30 osób a kilkaset jest zaginionych. Wcześniej przeprowadzono akcję ewakuacyjną na szeroką skalę. Ewakuowano aż milion ludzi z terenów najbardziej zagrożonych.

Lawiny błotne

Okazuje się, że śmiertelne żniwo na Filipinach nie zbiera wiatr jak na początku sądzono tylko woda, która stała się największym problemem. Namoknięta ziemia od kilku miesięcy poprzez padające deszcze nie wpija już wody. Sztorm tropikalny niosący duże opady deszczu spowodował wywołanie kilkunastu lawin błotnych.

Ludzie utknęli na lotniskach

Uderzenie żywiołu spowodowało nie tylko szereg komplikacji komunikacyjnych na ziemi, ale i w powietrzu. Ulewa i wichura uziemiła łącznie około 16 tys. pasażerów, ponieważ ze względu na ryzyko zdecydowano się zawiesić 14 regularnych połączeń.Filipiny tropikalny sztorm

Filipiny tropikalny sztorm

Filipiny tropikalny sztorm

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Filipiny: Milion ewakuowanych”

 1. Milion ewakuowanych

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Podziękował 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.