Fotograf dowodzi, że ​​księżyc jest w rzeczywistości wielokolorowy

23 lutego fotograf Andrew McCarthy, podzielił się obrazem Superksiężyca. Wydobył dane kolorów ze 150 000 zdjęć księżyca, aby stworzyć obraz księżyca, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Kolory ujawniają minerały na powierzchni Księżyca.

Na większości zdjęć Księżyca nie widać tych kolorów, ale jak się okazuje, McCarthy miał zamiar pójść znacznie dalej. Użył on aparatu o wysokiej rozdzielczości 81 megapikseli, aby zrobić zdjęcie Superksiężyca.

Wyniki wyglądają tak, jakby były wykonane drogim sprzętem, ale entuzjasta astrofotografii użył stosunkowo niedrogiego sprzętu do przechwytywania i łączenia około 50 000 zdjęć w Photoshopie i oprogramowaniu do przetwarzania obrazu o nazwie AutoStakkert !.

„Aby uzyskać pożądany wygląd, konieczne było wybiórcze maskowanie, rozciąganie histogramów i regulacja kontrastu” – mówi.

https://thumbs.imagekind.com/6437508_650/Super-Snow-Moon-Up-Close.jpg

McCarthy wspiął się na jeszcze wyższy poziom, wydobył dane kolorów ze 150 000 zdjęć księżyca, aby stworzyć obraz księżyca, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Kolory ujawniają minerały na powierzchni Księżyca

„Kolor był już na tym obrazie, ukryty za blaskiem albedo księżyca i pokazuje zawartość mineralną naszego księżyca” – napisał McCarthy.

Fotograf mówi, że kolorowy obraz pokazuje, jak wyglądałby księżyc, gdyby nasze oczy były bardziej wrażliwe.

„Podczas gdy moje poprzednie zdjęcie pokazywały szczegóły, które można zobaczyć, jeśli twoje oczy byłyby ostrzejsze, te pokazuje, jak mógłby wyglądać księżyc, gdyby nasze oczy i mózg były znacznie bardziej wrażliwe na kolor”.

„Błękit oznacza wysoką zawartość tytanu, a pomarańcze oznaczają niską zawartość tytanu w bazalcie” – kontynuował.

Następnie wyjaśnił, w jaki sposób był w stanie dokładnie uchwycić kolory księżyca.

„Ponieważ zrobiłem tak wiele zdjęć, aby uśrednić rozmycie spowodowane przez turbulencje atmosferyczne, a także wyeliminować szum przechwytywany przez czujnik kamery, dokładność subtelnego zabarwienia księżyca była niesamowicie wysoka, co pozwoliło mi zastosować regulację nasycenia i kontrastu stworzyć tę księżycową mroczność” – napisał.

 

Upiększona „Mapa mineralna księżyca” jest spektakularna.

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o