Fotografia płaskiej ziemi przekazana przez naukowca NASA

32
161

Płaska ziemia to jedna z wielu teorii spiskowych, która stanowi sól w oku dla większości naukowców, którzy są pewni i posiadają liczne dowody, na to, iż nasza planeta jest po prostu kulą, a mimo to, wielu nie naukowców czy pseudo naukowców ośmiela się poddawać w wątpliwość twierdzenia specjalistów z NASA przy okazji oskarżając ich o kłamstwo i zwodzenie całej ludzkości. A zatem jaka jest prawda? Jest to niewątpliwie intrygujący temat, który można poruszyć nawet w ramach samej ciekawostki i takiej odskoczni od codziennych spraw naszego życia.

,,Zapytałem go o to czy niektóre zdjęcia z kosmosu ukazujące astronautów nie wskazują wyraźnie na występowanie wody w ich skafandrach, co może w dalszej kolejności doprowadzić nawet do utonięcia? On na to, że to tylko nadmiar śliny i nic więcej, tego tematu lepiej nie drążyć bo można się ośmieszyć. Później był dla mnie miły, dał mi nawet kilka emblematów z NASA. Dalej drążyłem temat, starając się dowiedzieć czegoś o płaskiej ziemi, niestety to wywołało agresję u mojego rozmówcy, który po prostu stwierdził, że nienawidzę ameryki i amerykanów, jeżeli zadaję takie pytania i poddaje w wątpliwość ustalenia NASA.’’

To słowa Nathana Thompsona, który przeprowadził rozmowę z dwoma byłymi pracownikami NASA. Thompson dodaje, że obaj byli wysoko postawieni i posiadali dostęp do poufnych informacji. Pierwszy przekazał mu fotografię, którą umieściliśmy powyżej, natomiast drugi rozmówca, z którym Thompson przeprowadził nazwijmy to anonimowy wywiad kilka dni później, wszystkiemu zaprzeczył. Dosłownie gdyby mógł to zaprzeczyłby nawet, że był pracownikiem NASA.

Ostatnio w internecie pojawiło się wiele kontrowersyjnych teorii, co do kształtu naszej planety, w tej materii wypowiedział się nawet Shauqille O’Neil, twierdząc, że teorie spiskowe omawiające kwestie związane z kształtem naszej planety są zgodne z rzeczywistością. Ale powstaje pytanie czy warto popadać w tego typu myślenie, czy nie lepiej zrozumieć, że pomimo wielu teorii nasza planeta jest okrągła a nie płaska. To, że znany zawodnik NBA lub jakiś człowiek określający siebie jako kapłana z wyższym poziomem wtajemniczenia duchowego stwierdzi, że ziemia jest płaska, to nadal pozostaje to po prostu kłamstwem. Oto dalsza część rozmowy Nathana Thompsona z anonimowym byłym pracownikiem NASA z Starbucks.

,,Powiedziałem mu, wprost że świat musi być płaski, ponieważ astronauci mogą się utopić w kosmosie. Dodatkowo pomachałem fotografią przed jego nosem, ale to tylko wzbudziło jeszcze większe poirytowanie a nawet agresję. Naukowiec zapytał skąd do cholery zdobyłem tę fotografię, stwierdził dalej, że nie musi przede mną się tłumaczyć i ze mną rozmawiać oraz bym zrobił krok w tył i odszedł, gdyż rozmowa dobiegła końca.’’

Jest to tylko wierzchołek góry lodowej, dotyczący kwestii kształtu naszej planety. Piszemy dziś o tym, ponieważ czasem można w internecie przeczytać kuriozalne teksty na temat tego jak to ziemia jest płaska. Dziś trzeba wyraźnie stwierdzić, że dowody temu przeczą. Jeżeli ktoś upiera się przy tym, że mimo wszystko Ziemia jest płaska to już jego wybór, ale czasem lepiej jednak odrzucić teorię spiskową, bo nie wszystkie są zgodne z rzeczywistością i jedynie negatywnie wpływają na odbiór sformułowania teoria spiskowa.

źródło: globalne-archiwum.pl

32
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
tomdanktośŁotr1Rafał Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tom
Gość
tom

To jest fake news, nie widzę na tej fotografii żółwia i czterech słoni. Głupota ludzka nie zna granic.

taka prawda
Gość
taka prawda

Te wszystkie wyżej przedstawione zdjęcia to lipa w proszku płaska Zienia jest pod kopuła firmamentem a już pokazanie astronautów po za obrębem tej kopuły w tle płaskiej ziemi to już prawdziwy odjazd cos tu jest nie tak z tymi zdjęciami.

Lilith77
Gość
Lilith77

Najkrótszy, oficjalnie odnotowany czas opłynięcia Antarktydy jachtem żaglowym, ale dalej od kontynentu, w pasie między 45 a 60 stopniem, oraz liczony od startu do mety w Australii to – 102 dni.

taka prawda
Gość
taka prawda

Dziwnym trafem rekord opłynięcia świata wynosi tylko 42 dni

Lastic
Gość
Lastic

poprawka .
to powinniśmy zachować pewne rzeczy dla siebie i przez doświadczenie życiowe które nabyliśmy z latami starać się być inni niż ludzie w przyszłości

z przeszłości. c

chodzi o to byśmy stawali się lepsi, bardziej inteligentni , bardziej świadomi swego istnienia.

mniej agresywni . być może ten kto stworzył ziemie nie chce całkiem zabijać w nas natury czyli agresji.

mimo wszystko agresją lepszego świata nie zbudujemy i mimo wszystko wybór to jak będzie wyglądać nasz świat zależy od każdego człowieka na ziemi

każdego polaka który jeśli będzie lepszy , to Polska będzie na tym pierwszym miejscu

tym wzorem do kroku w przód.

Lastic
Gość
Lastic

ten kto to pisał to idiota… marny artykuł gdybym chciał poświęcić tym ludziom co to piszą więcej czasu. mógłbym znaleźć ponad 100 dowodów na to że ziemia nie jest kulą. po prostu prześlę jeden z filmików gdzie amatorska rakieta raz uderza w glass dome. https://www.youtube.com/watch?v=IAcp3BFBYw4 oraz prawdziwą mapę od naszych przodków. prawdziwy kształt ziemi dla opornych proszę tak to wygląda mniej więcej . teraz następna kwestia.. mamy kamery .. mamy dostęp do helu. jak ktoś chce dowód niezbity proszę wypuścić balonik z kamerką z obrazem live. być może nasza planeta na której żyliśmy uległa znieszczeniu i sami stworzyliśmy ziemie po… Czytaj więcej »

Gucio
Gość
Gucio

Tak tu negujecie płaską ziemię, a nie możecie wyjaśnić w czym to wszystko wisi. Bezkres? Następne pitu pitu. Ziemia jest okrągła, ale już galaktyka jest talerzem i to łykacie jak pelikan śledzie. A te galaktyki to gdzie latają? We wszechświecie. A w czym rozprzestrzenia się wszechświat? No widzicie jak mało wiecie. Otóż nie ma niczego , a my tylko śnimy i tak na prawdę nic nie wiemy.

Jou
Gość
Jou

Doukowane zjeby, babka na przyrze wam powiedziała że kopernik powiedział że ziemia jest kulą i nikt nie ma.prawa myśleć i naczej, przypominam że to wciąż jest TEORIA

Kimbur
Gość
Kimbur

Autorze, okrągłość nie przeczy płaskości! Ty zapewne pomyliłeś okrągłość z kulistością, bo wedle oficjalnej wiedzy Ziemia jest planetą kulistą (albo bardzo zbliżoną w kształcie do kulistości). Przedmioty płaskie mogą być okrągłe, kwadratowe, itd.

Jaro
Gość
Jaro

Ciekawe jak wytłumacza to ze u nas jest dzień a w Stanach jest nic skoro ziemia jest płaska… Co za bzdury. Jeśli ktoś nie ma własnego rozumu to wierzy w takie teorie na których robi się pieniądz

&
Gość
&

Ta zabawa w teorię płaskiej ziemi i jej argumentowanie to jakiś eksperyment myślowy pokazujący, że na poczekaniu można podeprzeć wszystko byle czym i byle jak, co przy niewielkim nakładzie badań jest nie realne, aby mogło zostac poparte.

eeee
Gość
eeee

choć niemiej jednak mnie fascynuje to że ziemia napierda.. z ogromną prędkością a ludzie sobie normalnie chodzą grawitacja tego nie tumaczy

McG
Gość
McG

No tak, w gimnazjum fizyki widać nie było

Rafał
Gość
Rafał

Pociąg czy samolot też ma dużą prędkość a jednak można po nich poruszać się swobodnie. Jadąc samochodem ze stałą prędkością nie odczuwa się jej, natomiast zmianę prędkości czyli przyspieszanie lub hamowanie już tak.

Tusk Donalds
Gość
Tusk Donalds

A Kopernik i Macierewicz to kobiety!!!

Szylik
Gość
Szylik

No doć kurwa jak Ziemia może być płaska? Co za ciemna hołota tak sądzi.Jeżeli byśmy mieli płaską planetę to dzień na przykład trwałby na całej dosłownie planecie,a jak wiemy tak nie jest jest z jednej strony noc z drugiej dzień,co świadczy o tym,że Ziemia jest sferą,poza tym każda tak duża masa jak nasza planeta we wszechświecie z punktu widzenia matematycznego,fizycznego i oczywiście astronomicznego zawsze tworzy kule (sferę),która jest najpiękniejszym tworem we wszechświecie,ponieważ jest idealnie symetryczna w każdym punkcie,poza tym płaska Ziemia oznacza krawędzie,z których woda by wypływała,ponieważ przyspieszenie grawitacyjne na takim tworze byłoby nierównomierne to również byśmy to w jakiś… Czytaj więcej »

Emilian
Gość
Emilian

Piszesz że widzisz kulę a może widzisz dysk? Widzisz wszystkie strony na raz? !

Łotr1
Gość
Łotr1

`

&
Gość
&

Ale wstyd, że Polacy wierzą w płaską Ziemię i popierają tę pseudoteorię wymyślnymi argumentami, byle by tylko to poprzeć.
Ludzie wpadają w agresję, ponieważ podświadomie wyczuwają w tym kłamstwo.
Nic dziwnego, że Europa myśli o tym kraju w sposób jaki myśli, no cóż, Niemcy mają Merkel i imigrantów oraz lewactwo, my mamy pseudonauki.

&
Gość
&

Znaczy się nie my, nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

yyyyyyy
Gość
yyyyyyy

do sekator; to sie doedukuj zarub pieniadze i wykup lot dokoła ziemi ewentualnie poćwicz tzw OOBE i będziesz za free wiedział że jest kulą tylko uważaj bo jak jesteś zły to przez to OOBE może cie opętac etc 😉

yyyyy
Gość
yyyyy

co za głupoty czyli gdzieś jest koniec /przepaść …? hahahahahaha

sekator
Gość
sekator

Dookoła jest warstwa spiętrzonego lodu, do poziomu 600-3000 metrów npm. Jest to tak zwana Antarktyda. Ląd którego nikt, nigdy nie opłynął dookoła!…Sprawdź sam!.

Anonim
Gość
Anonim

Co dalej nie oznacza, że ziemia jest płaska. Jesteś pojebany jeśli tak uważasz. Ale czego się spodziewać po prawicowcu – same niedokształcone nieuki. A to zdjęcie to tak marny fotomontaż, że aż śmiać się chce jak się na to patrzy. Żałosne.

sekator
Gość
sekator

Twoja lewicowa kultura, wyłazi razem ze słomą z buciorów!. Słownik kołka!.

Anonim
Gość
Anonim

Hoho, ktoś tu się zirytował. Co, niedouczony tłumoku, prawda boli? ;D

Lilith77
Gość
Lilith77

Najkrótszy, oficjalnie odnotowany czas opłynięcia Antarktydy jachtem żaglowym, ale dalej od kontynentu, w pasie między 45 a 60 stopniem, oraz liczony od startu do mety w Australii to – 102 dni.

dan
Gość
dan

Katharsis II w tym roku opłynął ją do końca, koniec mitu płaskiej ziemi, dziękuję dobranoc

Kimbur
Gość
Kimbur

Jak w akwarium.

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

No to ja coś napiszę żeby wyjaśnić kilka istotnych kwestii.A po co wyginać trwale tafle wody( gdzieś któryś z płaskoziemców tak napisał)? W jakim celu? Przy tak dużej ziemi i przy jej prędkości obrotowej oraz ruchu w jakim obiega słońce, woda normalnie płynie w swoich korytach tworząc fale. Nawet jak jest morze spokojne to nigdy nie masz idealnie gładkiej powierzchni. Zawsze są chociaż malutkie fale. Nigdy nie uzyskasz idealnie gładkiej tafli wody. Co do tych zarzutów płaskoziemców, że skoro ziemia jest kula to przy obracaniu wylałaby z siebie wodę, to przedstawiam argument o grawitacji i prędkości obrotowej, oraz perspektywy gdzie… Czytaj więcej »