Francja atakuje Państwo islamskie. Spuszczono ponad 20 bomb

W niedzielę wieczorem Francja przeprowadziła największy w ostatnim czasie nalot na Państwo Islamskie. W rejonie Rakki, „stolicy” dżihadystów, zrzucono 20 bomb. Zniszczono centrum dowództwa, centrum rekrutacji, skład broni i obóz szkoleniowy „dżihadystów”.

Francja Rakka naloty
Nalot z udziałem dziesięciu myśliwców został zrealizowany w niedzielę wieczorem. Samoloty wystartowały jednocześnie z terytorium Emiratów Arabskich i Jordanii, gdzie stacjonują. W okolicy Rakki zrzucono 20 bomb. Jak poinformowało w komunikacie francuskie ministerstwo obrony, bomby zniszczyły centrum dowództwa, centrum rekrutacji, skład broni i obóz szkoleniowy.

O bombardowaniach Rakki donosi też BBC.

Francja kontynuuje naloty mimo ostrzeżenia ISIS, że „Francuzi nie będą mogli spać spokojnie”, dopóki bazy dżihadystów będą atakowane. Francuski premier Manuel Valls powiedział jednak już wcześniej, że siły powietrzne Francji wciąż będą bombardować Państwo Islamskie, które określił jako dobrze zorganizowanego wroga. Prezydent Francois Hollande ogłosił stan wyjątkowy – seria zamachów w Paryżu była najgroźniejszym atakiem we Francji od II wojny światowej.

Naloty

Państwo Islamskie odpowiedzialne za ataki we Francji Przypomnijmy, że dżihadyści z Państwa Islamskiego w oficjalnym oświadczeniu wzięli odpowiedzialność za przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w Paryżu. W niedzielę władze Francji podały, że liczba ofiar śmiertelnych po tych atakach wzrosła do 132. Jak podaje AFP, trzy osoby zmarły w sobotę w szpitalu z powodu ciężkich obrażeń. W stanie krytycznym wciąż pozostaje 80 osób, a 42 dalej leżą na oddziałach intensywnej terapii.
Francja Rakka naloty
Francja Rakka naloty
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Francja atakuje Państwo islamskie. Spuszczono ponad 20 bomb”

  1. Jeśli chodzi o bomby, to ja również wolę te spuszczane od zrzucanych.
    Tak trzy mać.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.