Francję trawią pożary, susze i brak wody w rzekach

Południowa Francja zmaga się z największą od dekady suszą. W rzekach brakuje wody, a rolnicy liczą straty. Na skutek pożarów ucierpiały lokalne winnice.

W południowej Francji deszczu jest jak na lekarstwo. Skutkuje to jedną z największych od dekady suszą w tym rejonie kraju. Rzeka Var, która przepływa prze Niceę, praktycznie wyschła. Rolnicy liczą straty. Susze nie sprzyjają szczególnie winnicom.

Ogień w winnicach

Susze przyczyniły się do pożarów. W południowo-wschodniej Francji w okolicy miejscowości Tuchan ogień trawi 1200 hektarów zarośli. Pożar pojawił się w poniedziałek i szybko się rozprzestrzenia. Z płomieniami walczy już co najmniej 250 strażaków. Żywioł niszczy winnice, skutkiem czego prognozuje się, że zbiory winogron w porównaniu do 2015 roku spadną o przynajmniej 10 procent.

Susze i pożary są wynikiem znikomych opadów i wysokiej temperatury powietrza. W kraju od wielu dni znajduje się słoneczny wyż. Gorące powietrze na południu Francji powoduje, że na termometrach codziennie notuje się ponad 30 st. C.

pozar

pozar

pozar

Źródło: decanter.com, PAP, tvn24 Autor: AD/jap
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.