Francuska wyspa Reunion: Ewakuowano setki turystów z powodu erupcji wulkanu

Le Piton de la Fournaise, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i będący główną atrakcją turystyczną na francuskiej wyspie Reunion, znów daje o sobie znać. Władze ostrzegają przed rychłą erupcją wulkanu, która może okazać się o wiele gwałtowniejsza od poprzednich.

Obserwatorium wulkaniczne wyspy OVPF, zarejestrowało skok aktywności sejsmicznej w wulkanie, zauważając, że góra wypluwa duże ilości gazu, a krater znacząco zmienił swój kształt.

Raport skłonił władze do wydania alertu, ostrzegając o wysokim prawdopodobieństwie, a wręcz nieuchronnej erupcji, zmuszając do natychmiastowej ewakuacji turystów i mieszkańców w pobliżu kaldery wulkanu.

Wulkan, którego nazwę tłumaczymy jako „Szczyt Furnace”, wybuchł już dwa razy w tym roku – w lutym i w maju, a epizody każdego z nich trwały przez kilka dni.

Niektórzy na portalach społecznościowych zastanawiają się, czy wybuch nie zakłóci trwającego dochodzenia w sprawie podejrzanego kawałka gruzu, który może być pozostałością zaginionego przed rokiem MH370, odkrytego w środę na wybrzeżu wyspy Réunion.

Wulkan znajduje się po dolnej wschodniej stronie wyspy, w Parku Narodowym Réunion, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oficjalna strona turystyczna wyspy Réunion donosi, że w ciągu ostatnich 300 lat odnotowano ponad 100 erupcji wulkanu, zaś każdego roku od 1998 roku występują co najmniej dwa wybuchy góry.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.