Fukushima-ocean-tryt

Firma odpowiedzialna za oczyszczenie Fukushimy ma  zamiar zrzucić  jeszcze 77 000 ton wody zanieczyszczonej trytem, ​​produktem ubocznym procesu nuklearnego.

Naukowcy z Fukushimy twierdzą, że nie wpłynie to na ekosystem wodny, mimo że tryt jest niebezpieczną substancją dla ludzi, gdy występuje w dużych ilościach. Mówi się, że ocean jest wystarczająco duży, aby odpady zmieszały się z wodą, nie wyrządzając żadnej krzywdy dla życia ludzi.

Tryt jest składowany w potężnych zbiornikach,  jest on niemożliwy do usunięcia z wody.

Kanji Tachiya, szef lokalnych rybaków powiedział, że „uwolnienie trytu do morza stworzy nową falę wyginięcia fauny i flory morskiej. Twierdzi, że rybacy jako pierwsi byli świadkami szkód spowodowanych katastrofą i spływem zanieczyszczonej wody, która doprowadziła do chorób ryb i teraz nie będzie inaczej. Szef rybaków zaznaczył, że wszyscy jemy te zanieczyszczone ryby.

Podczas gdy Tokyo Electric Power Company (TEPCO) twierdzi, że ich decyzja nie wpłynie na lokalne otoczenie, lecz wydaje się, że nie mają rację.

Substancja ta zaszkodzi  zwierzętom i człowiekowi. Jakim prawem zrzucają zanieczyszczoną wodę niebezpiecznymi pierwiastkami?

Czy my jako ludzie nie mamy wpływu na to co robią potężne korporacje niszcząc naszą planetę?

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gostek2 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gostek2
Gość
Gostek2

Oleje Omega 3 wykorzystuję z oleju lnianego!