Generałowie z Rosji i dowódcy „Noworosji” odbyli naradę w Gorłówce

Droga śmierci Donieck-Pieski to jedno z miejsc, gdzie ginie najwięcej Ukraińców i rebeliantów

Rosyjscy generałowie i dowódcy rebeliantów przez trzy dni omawiali w Gorłówce plan ofensywy – twierdzi dowództwo operacji antyterrorystycznej ATO

– Rosyjscy generałowie zwołali 9-12 kwietnia w Gorłówce naradę dowódców Noworosji, na której omawiano plan działań w czasie przygotowywanego natarcia – poinformował płk Walentyn Fiedyczew, zastępca dowódcy operacji antyterrorystycznej (ATO).

„Droga śmierci” Donieck-Pieski to jedno z miejsc, gdzie ginie najwięcej Ukraińców i rebeliantów Droga śmierci  Donieck-Pieski to jedno z miejsc, gdzie ginie najwięcej Ukraińców i rebeliantów

Pancerne kolumny

Według ukraińskiego oficera przygotowania do ofensywy idą pełną parą. Na drodze w kierunku miasta Popasna odnotowano obecność trzech rosyjskich kolumn wojskowych. Każda z nich składała się z 40-50 pojazdów.

W Debalcewem pojawiła się też kolejna partia sprzętu – nawet 20 wozów pancernych oraz 10 czołgów. Do Brianki dotarła zaś kolumna 12 czołgów.

Płk Fiedyczew dodał też, że w mieście Krasny Łucz stacjonuje dziś 40 samobieżnych haubic Goździk, 10 haubic D-30, pięć przeciwczołgowych dział 100 mm oraz pięć samobieżnych moździerzy Nona. Natomiast w miejscowości Łutugino (rejon Ługańska) jest 15 goździków i 12 samobieżnych haubic Msta-B (kaliber 152 mm).

Wcześniej pojawiły się informacje o systemie przeciwlotniczym Tor oraz czołgach wyposażonych w nowoczesne noktowizory, jakimi dysponują rebelianci.

Autor: //gak / Źródło: inforesist.org tvn 24

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o