Gigantyczna katastrofa. Rodziny ofiar zrozpaczone, służby BEZRADNE

pilne

Do katastrofy doszło w sobotę w godzinach porannych. Część osób udało się uratować, wciąż jednak nie jest znany los reszty. Na miejscu trwa operacja ratunkowa, jednak ze względu na panujące tam warunki, służby powoli nie dają sobie rady. Rozmiary tragedii są gigantyczne ze względu na ogrom statku, który zatonął i bezsilność służb.

U wybrzeży Filipin zatonął ogromny statek handlowy „Emerald Star”. Załoga frachtowca liczyła 26 osób. 16 marynarzy uratowały z wody przepływające w pobliżu inne okręty. Nie jest znany ich stan fizyczny. 10 marynarzy nadal jest zaginionych, służby nie dają wielkich nadziei na ich odnalezienie.

emerald star
emerald star

Na miejscu trwa operacja ratunkowa. Ma ona na celu odnalezienie zaginionych marynarzy. Podczas obserwacji obszaru w pobliżu zatopionego okrętu dostrzeżono uszkodzoną szalupę, pochodzącą prawdopodobnie właśnie z frachtowca, a także plamy oleju. Poszukiwania utrudnia panujący w tym rejonie silny sztorm.

Straż Przybrzeżna Filipin wysłała w to miejsce dwa samoloty patrolowe i liczne jednostki pływające. Prócz tego w poszukiwaniach biorą udział liczne okręty państw sąsiadujących z rejonem zatonięcia i statki, które były w pobliżu w momencie katastrofy. Akcję wspiera między innymi japońska Straż Przybrzeżna.

„Emerald Star” był okrętem zarejestrowanych w Hongkongu. Według informacji filipińskiej Straży Przybrzeżnej cała załoga pochodziła z Indii. Nie są jeszcze znane przyczyny zatonięcia okrętu.

źródło: pikio.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wigon Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wigon
Gość
wigon

Okręt to wojenna jednostka pływająca, handlowe są statki.