Gigantyczne pęknięcie ziemi w okolicy superwulkanu Yellowstone

Długie na 45-metrów pęknięcia powstały w górach Bighorn w środkowej części stanu Wyoming. Gigantyczna wyrwa pojawiła się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Zdaniem ekspertów to nie trzęsienie ziemi, a intensywne deszcze przyczyniły się do osunięcia ziemi. Czy mają rację?

Wyrwa w niektórych miejscach jest głęboka na 30 metrów. Jak podkreślają mieszkańcy, pierwsze jej znaki zauważono kilka tygodni temu. Wówczas była one mało widoczne. Teraz trudno jej nie zauważyć.

Superwulkan Yellowstone

Za dużo deszczu?

Lokalni naukowcy potwierdzają, że w odległości około 30 km od pęknięcia nie przeprowadzano żadnych odwiertów i nie odnotowano trzęsienia ziemi. Według nich najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania szczeliny są deszcze, które od wiosny były bardzo intensywne. Woda nie mogła wsiąkać w przemarznięty grunt. Dlatego zaczęły spływać po zboczach, naruszając wyższą warstwę ziemi.

Superwulkan Yellowstone

Superwulkan Yellowstone

Drugą możliwością jest działalność superwulkanu Yellowstone, który jest aktywnym największym na świecie syperwulkanem. Ruchy magmy pod powierzchnią ziemi może powodować wybrzuszanie się i opadanie gruntu.

Superwulkan Yellowstone

Superwulkan Yellowstone

 

W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia naukowcy i tak zdementują informacje o zagrożeniu aby nie siać paniki.

Obserwować to co się dzieje w obrębie superwulkanu Yellowstone można TUTAJ

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.