Gigantyczne powodzie nękają Wielką Brytanię. Miesięczna norma opadów w dobę

Setki ostrzeżeń powodziowych wciąż obowiązuje w niedzielę – w tym 31 dotyczących „ciężkiego zagrożenia życia” – na obszarze Wielkiej Brytanii, która musi stawić czoła najbardziej wilgotnemu grudniowi w historii pomiarów. Na szczęście meteorolodzy przewidują, że niedziela będzie suchym dniem po wyjątkowo wilgotnej sobocie, kiedy w ciągu doby potrafiła spaść miesięczna norma opadów.

Woda zmusza do opuszczania budynków

Setki ludzi ewakuowano w związku z powodziami, które trapią całą północną Anglię. Premier David Cameron będzie przewodniczył telekonferencji awaryjnej komisji rządowej Cobra, gdy kryzys pogodowy stale się pogłębia.
Policja poinformowała, że od trzystu do czterystu osób ewakuowano w Yorku w związku z wylaniem rzek Ouse oraz Foss, ale w ciągu najbliższych godzin może zostać podjęta decyzja o dalszych ewakuacjach.

Setki mieszkańców w West Yorkshire oraz Lancashire zostało w sobotę ewakuowanych ze swoich domów, a tysiące pozostało bez prądu ze względu na dotkliwe powodzie, które nawiedziły w weekend ten obszar.

powodz

powodz

Setki alertów pogodowych

Dziesiątki poważnych ostrzeżeń powodziowych pozostaje w Yorkshire oraz na północnym zachodzie mimo, że deszcz przestał padać. Met Office zaznacza, że w najbardziej dotkniętych przez powodzie regionach spadnie dziś nie więcej niż 1-2 mm deszczu.

Agencja Ochrony Środowiska wydała 31 poważnych ostrzeżeń powodziowych, sygnalizujących zagrożenie dla życia, choć większość rzek osiągnęła już poziom szczytu. Rzeka Aire w Leeds ustanowiła nowy rekordowy poziom wczoraj o 23:00, a dzisiaj zaczęła opadać.

Władze nakazały mieszkańcom Yorku, Huntington, Tang Hall, Osbalduich oraz Foss wyniesienie kosztowności na wyższe piętra budynków i przygotowanie się do ewakuacji.

powodz

powodz

Dziesiątki tysięcy bez prądu

Około 10 tys. domów w Rochdale i Lancashire zostało pozbawionych dostaw energii w sobotę po tym, jak główna podstacja została uszkodzona. Prądu nie miało również 3 tys. gospodarstw w North i West Yorkshire. Władze spółki energetycznej w North West ostrzegły, że do niektórych domów prąd popłynie najwcześniej w poniedziałek.

Setki żołnierzy pomaga poszkodowanym powodzianom w Lancashire oraz West Yorkshire Calderdale. W Lancashire służby przeciwpożarowe i ratownicze, które zostały zmuszone do ewakuacji z zalanej remizy w Pedihan, poinformowały, że odnotowano ok. 350 zdarzeń i uratowano 50 osób w czasie powodzi w Boxing Day.

Odcięci od świata

Mieszkańcy Todmorden, w Calderdale, zostali całkowicie odcięci od świata przez powódź, a służby ratunkowe musiały uratować kierowcę samochodu, po tym jak wjechał w głęboką wodę w Mytholmroyd.

Obszary Greater Manchester, w tym Salford, Bolton, Bury, Rochdale i Wigan, zostało mocno dotknięte przez powodzie; straż pożarna otrzymała wczoraj ponad 300 wezwań, głównie do pozalewanych domów i dróg.

Liczący co najmniej 200 lat stary pub, który mieścił się na moście nad rzeką Irwell, w Summerseat w Greater Manchester, został porwany przez szalejące potoki wody, a wybuch gazu w Radcliffe zostało spowodowane przez powodzie.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.