Gigantyczne trzęsienie ziemi w Tadżykistanie

Ogromne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 stopnia w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek rejon Tadżykistanu – donosi amerykański Serwis Geologiczny USGS.

Wstrząs uderzył dzisiaj o godz. 07:50 czasu lokalnego. a jego epicentrum oddalone było nieco ponad 100 km na zachód od miasta Murghob – powiedzieli sejsmolodzy

Tadżykistan

Wstrząsy były odczuwalne w Delhi, a także w Pendżabie, Uttar Pradesh i całych północnych Indiach. Setki ludzi uciekło z drżących budynków i zatrzymali się na ulicach, obawiając się wstrząsów wtórnych – donosi telewizja NDTV.

Rzecznik Komitetu Sytuacji Kryzysowych Tadżykistanu powiedział, że nie otrzymał do tej pory żadnych informacji o zniszczeniach, obrażeniach lub uszkodzeniach doznanych od trzęsienia ziemi, a Ministerstwo obrony Rosji zapewnia, iż ich baza w kraju nie została naruszona.

trzesienie ziemi

W Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, około 600 km od epicentrum trzęsienia ziemi, wstrząsy były odczuwalne jako „umiarkowane” – powiedział jeden z mieszkańców agencji Reuters przez telefon.

US Geological Survey opisuje obszar jako jeden z „najbardziej niebezpiecznych sejsmicznie obszarów na Ziemi”, ze względu na przesunięcie aktywności tektonicznej wzdłuż linii uskoków. Główny uskok Pamir, pod górami w Tadżykistanie, wytwarza liczne trzęsienia ziemi, gdy indyjska i Eurazjatycka płyta zderzają się ze sobą.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Gigantyczne trzęsienie ziemi w Tadżykistanie”

  1. Płytkie około 10 km pod gruntem, no i oczywiście 7,2 w skali. Tak kosi się podziemne miasta. Drugi cel to Turcja po linii prostej, poczekajmy parę dni na Istambuł…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.