Gigantyczny meteor pędzi w kierunku Ziemi

Niepokojące doniesienia potwierdza NASA. W sobotę, 10 października, w pobliżu orbity księżyca Ziemi ma przelecieć gigantyczna asteroida.

Eksperci z NASA poinformowali, że do Ziemi zbliża się wielki meteor. Leci on z prędkością 40 tys. mil na godzinę, czyli ok. 64 tys. km/h.

asteroida apollo

Naukowcy twierdzą, że do księżyca Ziemi dotrze jutro. Jego wielkość szacowana jest na ok. 1,6 mil szerokości.

Kula ognia, jaka leci w stronę Ziemi powinna uniknąć kolizji z naszą planetą, jednak NASA klasyfikuje ten obiekt, jako asteroidę, która znajduje się wyjątkowo blisko.

NASA po raz pierwszy zauważyła tego typu obiekt 16 lat temu. Jego orbita przecięła wówczas orbitę Ziemi w podobnych okolicznościach.

Apollo 1862 został sklasyfikowany wówczas, jako potencjalnie niebezpieczny obiekt, który znajdował się w niedalekiej odległości od Ziemi. Był też na tyle duży, by spowodować szkody, w przypadku ewentualnego uderzenia.

asteroida apollo

NASA uspokaja jednak, że meteor, jaki leci obecnie w kierunku Ziemi nie zbliży się do naszej planety na tyle, by spowodować jakiekolwiek szkody.

źródło: fakt

CZYTAJ TAKŻE

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Gigantyczny meteor pędzi w kierunku Ziemi"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
norek
Gość

Jest godzina 22:16 i nic się nie stało, nic nie spadło na ziemię- jesteśmy bezpieczni 🙂

taka prawda
Gość

Meteor gamoniu? Weź z łaski swojej się dokształć z terminologii astronomii zanim coś wypocisz… yy… bezczelnie skopiujesz bez podania źródła.