Globalne ocieplenie – Niemiecki geolog ujawnia dowody. Wynika, że NASA fałszuje dane!

Od kilku tygodni pojawiały się pogłosi, że NOAA i NASA – dwie najważniejsze amerykańskie instytucje badawcze – mogą manipulować danymi, by tylko udowodnić, że mamy do czynienia z globalnym ociepleniem. Niemiecki naukowiec oskarżył Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, a zwłaszcza Goddard Institute of Space Studies (GISS) o dokonywanie zmian temperatur między 2010 a 2012 rokiem, by wytworzyć iluzję, że Ziemia nieustannie się ociepla od 1950 r.

globalne ocieplenie

Naukowcy manipulują danymi?

Zbiory danych GISS są wykorzystywane przez Międzyrządowy Panel ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC) w celu udokumentowania globalnego ocieplenia. Na konferencji klimatycznej w Niemczech w 2012 r. profesor Friedrich-Karl Ewert, emerytowany geolog i ekspert od danych z Uniwersytetu w Paderborn, powiedział, że zbadał publicznie dostępne dane w archiwum z 1153 stacji meteorologicznych na całym świecie i znalazł dowody na ich „masywne” manipulowanie przez GISS między 2010 a 2012 rokiem – donosi CNS News.

Ewert zauważył, że dane klimatyczne dotyczące Reykjaviku (Islandia) Nuuk Nuur (Grenlandia) zostały… zmienione w taki sposób, aby temperatury w 2012 roku były wyższe od tych zarejestrowanych przez 2010. Niemiecki naukowiec następnie wybrał losowe 120 stacji meteorologicznych z różnych zakątków świata i porównał zarchiwizowane dane do tych z GISS w 2012 roku. Zawsze dochodził do tego samego wniosku: „Temperatury dostarczone od 2012 roku wykazały większe ocieplenie niż opublikowane (zarchiwizowane dane) w 2010 roku”.

Fazy ochłodzenia i ocieplenia

Ewert odkryli również, że od 1881 roku nastąpiły cztery odrębne etapy ochłodzenia na przemian z trzema okresami ocieplenia. Niemiecki naukowiec twierdzi, że Ziemia znajduje się obecnie w fazie ochłodzenia. „Ponieważ silniejszy cykl ocieplenia nastąpił przed wzrostem emisji gazów cieplarnianych, ich wpływ na klimat wydaje się być dyskusyjny” – podkreśla.
„Ludzkość od dawien dawna wiedziała, że klimat nie jest stabilny i zawsze następują jego duże zmiany. Dowodem może być przypowieść o siedmiu latach tłustych i siedmiu chudych” – powiedział Ewert.

Ekspert dodaje, że udało mu się znaleźć również 10 różnych metod statystycznych używanych przez NASA GISS, by zmienić ogólny trend z chłodzenia na ocieplenie.

Duży spadek

„W latach 2010 i 2012 dane, które są nieustannie mierzone od 1881 roku, zostały pozmieniane tak, aby wykazały znaczne ocieplenie, zwłaszcza po 1950 r. (….) Porównanie danych z roku 2010 z danymi z 2012 roku wskazuje, że NASA GISS zmieniły własny zbiór danych, tak, aby zwłaszcza po II wojnie światowej pojawia się wyraźny trend ocieplenia – choć nigdy tak nie było”.

„Wykorzystując dane NASA z 2010 roku wynika, że temperatura powierzchni na całym świecie spadła od 1940 roku do dziś o 1,110 st. C, przy czym od 2000 roku aż o 0,4223 st. C. Ochłodzenie ma następować na wszystkich kontynentach, za wyjątkiem Australii, która rzeczywiście ociepliła się o 0.6339 ° C.

Jeśli chodzi o Europę, to ta między 1940 a 2010 rokiem ochłodziła się o 0,5465 stopnia Celsjusza, ale od 2000 roku spadek był największy i wyniósł 0.3739 ° C.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Globalne ocieplenie – Niemiecki geolog ujawnia dowody. Wynika, że NASA fałszuje dane!”

 1. od kilku lat nie mamy zimy a 2015 był najcieplejszym rokiem w historii pomiarów. Dzisiaj jest 04.12.15 a na termometrze +5°, to klimat się nie ociepla ?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Szkoda tłumaczyć jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Cyrkulacja powietrza się zmieniła w prądach atmosferycznych i to wystarczy aby ludzie odczuwali zmiany. Za to w USA zimy są nie do zniesienia. Zmiany klimatu to zmiany w obrębie atmosfery i innych warstw nad naszymi głowami..

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Fałszowanie danych, w celu uzyskania korzyści majątkowych jest taki paragraf .
  No bo my trujemy, węgiel niedobry i za gorąco się robi ,
  a ku….a amerykanie sobie próby jądrowe na oceanie robią niszcząc przy tym warstwę ozonową, latają sobie rakietami Atlas 5 w niebo, dymi z tego gorzej niż z trabanta za komuny, każdorazowo niszcząc warstwy ochronne ziemi

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Pierdolić glob.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.