Globalne ocieplenie rok po roku

Zmiany klimatu dzieją się wokół nas, ale aby rozpoznać rzeczywistość tego procesu, który zyskuje ogromną skalę na całym świecie i od wielu pokoleń – jest zadaniem trudnym. Jednak jeśli Twoje oczy spojrzą na przekonujące wizualizacje, wówczas uwierzysz, że świat rzeczywiście się nagrzewa.

By zobaczyć skalę zjawiska, klimatolog postanowił zaprojektować specjalne wykresy, które pokazują, jak globalne ocieplenie wpływa na Ziemię.

Na początku tego roku Ed Hawkins, klimatolog z Uniwersytetu w Reading (UK), stworzył fascynującą wizualizację, która pokazuje, jak globalne ocieplenie przyspiesza. Teraz Hawkins zrekonstruował historię planetarnych fal ciepła, stosując technikę małych paneli do utworzenia 167 miniaturowych kart. Po otrzymaniu danych z Brytyjskiego Serwisu Pogodowego w okresie od 1850 do 2016 roku Hawkins odwzorował roczne anomalie temperatury na Ziemi.

Na pierwszy rzut oka wizualizacja wygląda jak szkic w pastelowych kolorach niebieskim i czerwonym. Widoczna tendencja ocieplenia jest zauważalna w czasie, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku dekad.
Brak danych na temat wczesnych obserwacji (zaznaczone na szaro) mówią o ograniczonej liczbie stacji meteorologicznych w XX wieku. Wprowadzenie El Niño w aktywnej fazie odzwierciedla powstawanie czerwonych i bordowych plam w równikowej części Pacyfiku.

„Moja poprzednia praca pomogła nam się dowiedzie, że kula ziemska zostaje podgrzewana jako całość – mówi Hawkins. Małe miniaturowe mapki podkreślają, że ocieplenie dotyczy niemal każdego regionu, a to sprawia, że zmiany klimatyczne są ważnym problemem dla każdego” – dodają.

globalne ocieplnie

http://krolowa-superstar.blog.pl

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jacek1605WazneDniJasnowidztomJasnowidz Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WazneDni
Gość
WazneDni

Jezu ile jest teraz ludzi którzy nie potrafią realnie ocenić sytuacjii .

Jasnowidz
Gość
Jasnowidz

Globalne ocieplenie to oszustwo, i co za tym oknem ? prawie całe lato padał deszcz, a temperatury w nocy są dość niskie, zima też była więc gdzie tu ocieplenie ?

Chyba że ty „tom” w afryce mieszkasz !
a jeśli poszukasz lepiej to znajdziesz informację o odchyleniu się osi ziemi i przesunięcie się o 3 tygodnie okresu letniego, lato było szybciej niż powinno być i to się będzie przesuwało nadal

Jacek1605
Gość
Jacek1605

Badaniami pogody na świecie, w Polsce i u Ciebie Jasnowidzu za oknem zajmuje się meteorologia, a nie klimatologia. Masz jakieś mocniejsze dowody na to, że klimat nie ociepla się czy to tylko twoje słowa? Poczytaj sobie tutaj i nabierz trochę edukacji zanim cokolwiek wypowiesz się na temat nauki.
http://naukaoklimacie.pl/start https://en.wikipedia.org/wiki/Temperature_record

Jasnowidz
Gość
Jasnowidz

Wyniki są zafałszowane, należy czerpać wyniki z różnych źródeł jednocześni bo dzięki ociepleniu klimatu jest podatek co2 i zakaz używania węgla którego u nas jest ci pod dostatkiem, motyw ?
import oleju i gazu a ktoś na tym zarabia i fałszuje wyniki temperatór

tom
Gość
tom

Wyjrzyj za okno i zobacz czy globalne ocieplenie to oszustwo.