Głowice atomowe wycelowane w Warszawę, Wrocław, Berlin i… 3 wojna światowa nadchodzi ?

Iskander

Nie miejmy złudzeń! Rosja ustawiła wyrzutnie rakiet Iskander-M w Obwodzie Kaliningradzkim nie bez przyczyny. Te rakiety służą do przenoszenia głowic nuklearnych na odległość ok. 500 kilometrów. Biorąc pod uwagę ostatnie słowa b. doradcy prezydenta Rosji o tym, że Kreml dąży do III wojny światowej, fakty o dozbrojeniu Obwodu Kaliningradzkiego, nasuwają straszne wnioski. Tym bardziej, że rakiety wycelowane są w największe miasta Polski. I nie tylko…

W sytuacji eskalacji obecnego konfliktu o Ukrainę na linii Rosja-Zachód, Władymir Putin będzie straszył Iskanderami jak w czasach zimnej wojny. Oby tylko nikomu z możnych tego świata nie przyszło do głowy, by nacisnąć guzik. A przecież historia pokazała, że odbezpieczenie rakiet z głowicami atomowymi to scenariusz, który był już bliski ziszczeniu. To nie science fiction! To realne zagrożenie!

Iskander Iskander

Niemiecki „Bild” napisał, że zagrożonych jest wiele stolic europejskich. Iskandery-M (w nomenklaturze NATO nazywane SS-26 Stone) są wycelowane m.in. w Warszawę i Berlin. Zagrożone mogą być też stolice krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Jak pisze „Bild” w Obwodzie Kaliningradzkim rozlokowano „dwucyfrową liczbę” takich rakiet. Ta, która poleciałaby najdalej mogłaby spaść pod Berlinem, bo w prostej linii Kaliningrad dzieli od stolicy Niemiec 527 km.

Dziennik.pl z kolei twierdził, że zasięg rakiet obejmuje większość miast Polski, w tym: Trójmiasto, Olsztyn, Białystok, Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Słupsk i Szczecin. Teoretycznie poza zasięgiem są za to Kraków, Wałbrzych, Jelenia Góra, Katowice, Rzeszów oraz południowy skraj Polski.

W serwisie natemat.pl można przeczytać wywiad z Arturem Bliskim, ekspertem wojskowości, komandorem i porucznikiem rezerwy, który przestrzega, że w sytuacji takiego ataku ze strony Rosji, Polska jest bezbronna. Żadne procedury NATO nie są w stanie ochronić naszego terytorium, gdyż nie ma u nas tarczy antyrakietowej.

– Ona chroniłaby nasz przemysł, uniemożliwiła wrogom atak w strategiczne miejsca, jak elektrownie czy miasta. Mamy co prawda F-16 zdolne do akcji, ale samolotem nie da się wychwycić nowoczesnych rodzajów broni jak pociski manewrujące czy takie, których nie widzą radary – tłumaczył Bilski w Natemat.pl.

Były doradca Putina: nadchodzi 3 wojna światowa!

Obecny kryzys na Ukrainie może doprowadzić do III wojny światowej – ostrzega były doradca prezydenta Rosji. Na sankcje finansowe jest za późno, a Władimira Putina powstrzymać może tylko reakcja wojskowa Zachodu – twierdzi Andriej Iłłarionow.

Iłłarionow, obecnie związany jest z waszyngtońskim konserwatywnym ośrodkiem Cato Institute. W przeszłości był jednym z głównym doradców ekonomicznych Władimira Putina i negocjował przyjęcie Rosji do grupy najbardziej uprzemysłowionych krajów świata, G8. Rozstał się z rosyjskim rządem w 2005 r.

– Rosja bardzo zmieniła się w ciągu ostatniej dekady. To obecnie kraj więźniów politycznych, zastraszania mniejszości, opozycji politycznej czy gejów. Prowadzi bardzo agresywną politykę zagraniczną, której celem jest nakreślenie na nowo granic w Europie. To nie jest żart. To jest oficjalna polityka rządu – mówi rosyjski ekspert, dodając, że Rosja z „półdemokracji”, jaką była kilkanaście lat temu, przekształciła się w „państwo w pełni autorytarne”.

Jego zdaniem obecny kryzys na Ukrainie może doprowadzić nawet do „wojny na pełną skalę”. – To nie jest kryzys krymski czy nawet ukraiński. To kryzys, który potencjalnie może doprowadzić do trzeciej wojny światowej. To nie jest przesada, ostrzegam już od trzech miesięcy – dodaje.

Źródło: Fakt/Dziennik/NaTemat

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

8 thoughts on “Głowice atomowe wycelowane w Warszawę, Wrocław, Berlin i… 3 wojna światowa nadchodzi ?”

 1. a ilu z was podziwiało dziś pogodę i cieszyło się powietrzem , co sie bac wojny gorsze jest to że ludzie robia sie zombie ciągle internet stuczny świat …..

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Niema tego złego co by na dobre nie wyszło ,przynajmniej Achmedy nie będą się w Warszawie budować etc….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. „Ziemia trwa na wieki (Ps. 102:26-28)

  „Założył ziemię na jej ustalonych miejscach; nic nią nie zachwieje po czas niezmierzony, na zawsze”. (Ps 104:5)

  „Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi, a ziemia trwa po wszystkie czasy” (Kaznodzieji 1:4)

  „Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze”. (Ps 37:29)

  „Prawi bowiem zamieszkiwać będą ziemię i nienaganni pozostaną na niej Lecz bezbożni zostaną z ziemi wytraceni, a niewierni z niej wykorzenieni” (Przypowieści 2:21-22)

  Prawi posiądą Ziemię
  „Prawy nie zachwieje się po czas niezmierzony, lecz niegodziwi nie będą przebywać na ziemi”. (Przypowieści 10:30)

  „Dom niegodziwych będzie unicestwiony, lecz namiot prostolinijnych rozkwitnie”. (Przypowieści 14:11)

  „W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba”.

  „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łukasza 21:28).

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. to tylko słowa pisane przez jakiegoś ”Mietka”

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. Całe szczęście, że NATO i USA nie dążą do wojny (to była ironia, jakby ktoś nie załapał). Pisałem już raz idiocie redagującemu ten portal, by zaczął korzystać również z innych źródeł niż szmatławce typu onet i wp, oraz Wiadomości redaktora poKraśki i Fucktów TVN, ale on woli umacniać propagandę integracji z Ukrainą. Co zresztą widać po tym, że wczoraj była rocznica „krwawej niedzieli”, ale o tym nie pamiętał, bo nie mówili o tym w mediach głównego ścieku. Rzygać mi się chce przez takich ludzi. Jeśli Rosja kiedykolwiek nas zaatakuje, to nie będę miał pretensji do Putina, ale za to będę pałał chęcią zemsty na takich szczekaczach, którzy podburzają dzisiaj do wojny. Zresztą mam w dupie Putina, jak i całą tą wojnę na Ukrainie, której prezydentem jest gość, który jest biznesmenem, który wszystkie swoje fabryki trzyma w „znienawidzonej” Rosji.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Admin ale pie****isz skąd masz pewność że to Rosja a nie Usa . Tak samo jak to co się dzieje w krajach arabskich jest sprawką Rosji,przecież szatany się przyznały że na majdan na upainie wydały 5mld dolarów niejaka Nuland /lub jak kto woli Nudelman jej prawdziwe nazwisko/o tym poinformowała,tka samo jak opalony chłopiec zza wody poinformował „niechcący”kto stworzył i finansuje ten terrostyczny twór który pustoszy kraje arabskie żeby zdestabilizować sytuację na bliskim wschodzie,SZATANY za oceanu są totalnym bankrutem a tylko reset wywołany wojną może ich uratować.Dlatego nie pieprz że Rosja chce do wojny,do wojny Polskę jak i całą Europę pcha ten SZATAŃSKI TWÓR ZA OCEANU , bo tylko oni na tym zyskają , albo im się tak wydaje bo w tej wojnie jeżeli do niej dojdzie nie będzie wygranych.Najbardziej ucierpimy my Polacy bo jesteśmy państwem frontowym a nasi „sojusznicy” z nato się na nas najzwyczajniej wypną bo będą chronić swoje 4 litery.A tak na marginesie wystarczy posłuchać o czym bełkocze „nasz polskojęzyczny rząd ” żeby wiedzieć na czyich jest usługach i jazgocze jak kundel kiedy pan mu karze prowokując coraz bardziej Rosję która jak się wk***i to zostanie tylko spalona ziemia.Adminie jeszcze jedno dlaczego nic nie napisałeś o RZEZI WOŁYŃSKIEJ WCZORAJ BYŁA ROCZNICA WYMORDOWANIA SETEK TYSIĘCY POLAKÓW PRZEZ ZBRODNIARZY Z uon-upa.Twój portal niczym się nie różni od interii i onetu widocznie masz tych samych mocodawców.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. Boże kiedy koniec świata?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Niebawem synu

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.