Google będzie chciało zapobiec buntowi robotów

Zespół Google Deep Mind pracuje nad technologią, która uniemożliwi sztucznej inteligencji doprowadzenie do buntu i zidentyfikowania człowieka jako wroga. Temat zagłady ludzkości zgotowanej przez sztuczną inteligencję od wielu lat spędza sen z powiek największych myślicieli naszej planety.

bunt robotow

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że rozwój SI jest nieunikniony, dlatego ważne jest, aby wraz z pracami nad nią, równocześnie tworzyć technologie, które będą ją w pełni kontrolowały.

Właśnie na tym zagadnieniu skupili się inżynierowie z Deep Mind. Pracują oni nad systemem zabezpieczającym, w który będzie wyposażona sztuczna inteligencja.

Ma on umożliwić jej stwórcom (programistom) przejęcie całkowitej kontroli nad SI, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Jednocześnie maszyna nie będzie mogła tego obejść lub temu przeciwdziałać, gdyż nie będzie „świadoma” tego, że taki system istnieje.

bunt robotow

Rozwój sztucznej inteligencji daje nam wszystkim dużo do myślenia. Ludzie, którzy na co dzień obcują z najnowszymi zdobyczami techniki, tacy jak np. Elon Musk twierdzą, że żyjemy w symulacji.

Jeśli obejrzycie film ExMachina, w którym pokazane są narodziny SI, rozwój i w końcu jej bunt, to możecie dojść do wniosku, że my (ludzie) kiedyś i dla kogoś nią byliśmy, a teraz sięgamy po swoich następców.

Czy my (jako ludzkość) wykażemy się większymi zdolnościami umysłowymi od naszych stworzycieli i nie popełnimy tego samego błędu?

źródło: geekweek
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Google będzie chciało zapobiec buntowi robotów”

 1. Każdy wynalazek czy nowa technologia zanim będzie dostępna dla szarego człowieka jest narzędziem z przeznaczeniem dla wojska.
  Gdy wojsko będzie posiadało nowszą i lepszą technologię czy wynalazek to stara technologia jest bezużyteczna dla wojska i trafia do ludzi takich jak my

  Po mimo prywatnych firm pracujących nad różnymi innowacjami jeśli coś wymyślą od razu wojsko przechwytuje patenty i chowa pod dywanem

  Obecnie wdrażane są patenty Dronów i samolotów bez załogowych które prędzej czy później będą samodzielnie podejmowały decyzje bez nadzoru człowieka, są też mini drony patrolujące granice meksykańską z USA które są uzbrojone w broń palną, zanim robot stanie u progu każdego domostwa najpierw będzie używany w służbie wojskowej, nie należy się obawiać robotów tylko ludzi czy kosmitów które potrafią rozbrajać pociski z głowicami w bazach [Malmstrom Air Force Base]

  link:ufoevidence.org/cases/case1017.htm

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. a załużmy że człowiek też jest taką maszyną i też ma program blokade …, ps ciekawi mnie taka rzecz dlaczego zwierzęta boją się ludzi a siebie rużne gatunki nie ? bo człowiek na nie polował od zawsze i maja to w genach ? przecież nie na wszystkie….. biorąc pod uwagę dużo rużnych ”propagand ” idzie wysnuć taką teorię że człowiek jest produktem innej cywilizacji w celu np pozyskiwania surowców /reality schow lub kto wie po co …….? brzmi dziwnie ale bardzo możliwe ps nawet jeżeli Bóg stwożył człowieka i zna każde wydażenie to i tak ludzie są tworem czyli takim sterowanym robotem w reality schow bo obserwowani etc………… ,

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. świadomość i podświadomość są z kimś lub czymś połączone…odpowiedz mi „Dlaczego śpimy i czemu to służy”

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. jeżeli chcą takiej „sztucznej inteligencji” o której marzą, na „uwięzi” to nigdy to się nie uda. Przykład: chcieli mieć władzę nad naturą? „a teraz liżą jej ostro żeby się uspokoiła” Maszyny z inteligencją?, jak natura znajduje zawsze sposób, tak i maszyny znajdą na waszą „ZASRANĄ TAK ZWANĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ” Sposób.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.